Wpis z mikrobloga

@Janusz_Lubikwasa: na pierwsze w życiu imo nie, a na pierwsze do bardziej wymyślnej jazdy niż kursy po parku to jak najbardziej. Na pierwsze to ja bym wzięła jakieś takie lepsze z Decathlonu/Intersportu, żeby w ogóle opanować jazdę. Chyba, że szybko ogarniesz
  • Odpowiedz
@matkobossco wszelkiego rodzaju profesjonalne czy półamatorskie poradniki i setki ludzi których poznałem na rolkach sugerują unikanie szmaciaków z decathlonu. to nie kwestia p-------------a się o nic tylko najczęstszy błąd ludzi zaczynających jazdę
  • Odpowiedz
@RebornAnimal: Mamy różne środowiska. Pełno jest ludzi, którzy na coś się zajawili i równie szybko odpuścili, bo za ciężkie. Zależy od indywidualnych umiejętności ruchowych. Większość ludzi zaczynało jako dzieci na byle czym, a złych nawyków nawet na dobrym sprzęcie możesz się nabawić. Wystarczyłoby trochę pojeździć rekreacyjnie, żeby wyczuć ruch i umieć zahamować. Tak samo na łyżwach niektórzy za pierwszy razem zrobią przekładankę, a inni będą się barierki trzymać. Mi by
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa Ja wracałem do rolek po 20 latach i właśnie na E3 80 premium. Pierwsze kilka razy było bardzo trudno, ale pamięć mięśniowa powoli wraca.

Zaliczyłem też kilka gleb i gdyby nie skorupa to bym nie miał kostek ( ͡° ʖ̯ ͡°). Kup od razu zestaw ochraniaczy z deca i kask dobry.
  • Odpowiedz
@matkobossco: @Michazzz @RebornAnimal dzieki za wszelkie odpowiedzi, nowy wypok jest tak zajebisty ze powiadomień push nie dostawałem i dopiero teraz wszedłem i zobaczyłem ze napisaliście ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@matkobossco gównianych rolek z Deca za 299 zł nie chce, kiedyś takie miałem, Spokey, i naprawdę nie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

E80 Premium kupione, akurat jest promka w bladeville.pl
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: to bardzo dobry wybór, sam je kupiłem rok temu. widziałem w bdb promce na bladeville, jak wrzucisz do koszyka to jeszcze obetnie cenę o ±50zl, premium to te z klamrą zamiast rzepu?
Jak masz możliwość to przymierz kilka par, bo te mam wrażenie że są trochę szerokie.
W Decathlonie polecają mf500 ale w tej cenie w jakiej kupisz sebe to bez porównania.
  • Odpowiedz
@kwiat_2_0: to ja muszę mieć chyba mega szeroką stopę, bo one są mega wąskie dla mnie. Na długość rozmiar 42 są dobre, natomiast na szerokość na wysokości przodostopia/śródstopia rolka bardzo mnie ciśnie. Myślisz ze powinienem wymienić na rozmiar 43?
@Michazzz to samo pytanie do Ciebie.

I ogólnie - jak mocno stopa powinna być uciskana przez liner/skorupę? czuje że stopa jest ściskana bardzo mocno, tak 7/10 gdybym miał oceniać w
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: na YT masz kanał chyba zico się gość nazywa. Dużo nagrywa ma sklep może coś mówi o tym. Na początku maja prawo uciskać później niby się układają pod stopę. Wyjmij liner i włóż stopę w sam plastik ocen ile masz miejsca czy tu już cie nie cisnie
  • Odpowiedz
Wyjmij liner i włóż stopę w sam plastik ocen ile masz miejsca czy tu już cie nie cisnie


@kwiat_2_0: dobra, zrobiłem tak przed chwilą. Po włożeniu stopy do skorupy bez linera jest jeszcze normalnie dużo miejsca. Gdy włożyłem stopę w sam liner poza skorupą jest ciasno, jak włożyłem stopę w linerze do skorupy to stopa jest bardzo mocno ściśnięta, mam wrażenie, że aż skóra się tam może "fałdować".

Pytanie czy
  • Odpowiedz
a dwa, że ma być ciasno, ciaśniej niż w butach


@RebornAnimal: ale ma być az tak ciasno ze aż boli i czuje normalnie takie nieznośne ściskanie z obu stron? Bo naprawde, mam wrazenie ze jest teraz az zbyt ciasno. A tez nie chce ryzykować zostawiania rolki bo "a moze sie rozbije" bo co jak sie jednak nie rozbije? bede w plecy 5 stów...
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa podstawa to kupić skorupy odpowiednie do kształtu swojej stopy, także różowy zhejtowany na górze wątku miał tu rację. są rolki na stopy wąskie i szerokie. na fb jest grupa wtorkarski targ, tam o---------z roleczki w razie w, ale dałbym im czas
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa U mnie się pojawiają po około 2h jazdy stygmaty w miejscu, w którym opisujesz ucisk. O ile nie uciska mnie na sucho, o tyle po około 1.5h jazdy jak stopa puchnie to zaczyna być problem. Dużo też jeszcze pozostawia moja technika jazdy do życzenia.

Fakt nie ciśnie mnie na sucho. Jak masz mocny ścisk to może zwrot i poszukaj czegoś innego?
  • Odpowiedz