Wpis z mikrobloga

@mookie
Mam dobre porównanie bo jestem blisko kupna mieszkania a rynek lokalny obserwuję od półtorej roku.

W moim mieście podwyższony standard ponad rok temu w budownictwie do 5-7 lat ok. 9000-9500 m2. Dziś wiele ofert za 8 000 m2. W tym te mieszkania, które oglądałem na żywo za 9tys. do dziś stoją niesprzedane mimo obniżki do 8.

Myślę, że każdy kto chociaż trochę obserwuje ogłoszenia w swoim regionie zauważa te spadki.

Oczywiście
@avatarr: To żadna tajemnica :) Olsztyn

Edit:
Co jeszcze ciekawe i warto dodać to ostatnio zauważyłem oferty z osiedla w którym do dziś są do kupna 4 mieszkania deweloperskie za 6tys.(obrzeża miasta, mało atrakcyjne stąd chyba tak niska cena). Kilku fliperów sprzedaje tam mieszkania wykończone za 10 tys.! Cena mieszkań to oczywiście 499 i 599tys. Teraz nikt im tego nie kupi ale widać jakie są próby podbijania cen do kredytu 2%(5%).
@Phoryn ja też obserwuje ale w mniejszych miastach i ofert za 12-13k jest coraz więcej.

nawet w starym budownictwie gdzie na start trzeba drugie tyle w remont włożyć.

i sprytnie ogłaszają się na spotted xxxxxx że niby prywatna oferta.
@open_or_die: Jeśli w bloku/okolicy masz dwa podobne mieszkania to patrz na te tańsze. To i w moim mieście ludzie wystawiają mieszkania za 13k i co z tego? Obejrzałem parę mieszkań za 9k rok temu i były beznadziejne i dziś stoją za 8k.

Oczywiście nie wiem gdzie mieszkasz, może tam akurat są na prawdę wysokie wzrosty.