Wpis z mikrobloga

Ciekawe spostrzeżenie odnośnie rynku mieszkaniowego w Krakowie. Kolega dzwonił do dwóch deweloperów dzisiaj pytać się o mieszkania

- inwestycja 1- wolne 20 mieszkań, same 60m+
kolega pyta się o dwa mieszkania w kontekście kredytu 2%, deweloper mówi że są zarezerwowane ale nie ma tego na stronie (nie
zmienili statusu na rezerwacja) xD, w ogóle strona nieaktualna. Co ciekawe od soboty zmienił się cennik i ceny wszystkich mieszkań
(razem z tymi) wzrosły o 25k

- inwestycja 2- wolne 9 mieszkań / 24 w inwestycji
kolega pyta się o dwa 60m+, "oba widnieją jako dostępne ale są niedostępne"

Czy to normalna praktyka? W takim tempie te inwestycje powinny być już dawno wyprzedane, ktoś to kupuje czy ściema?
W takim razie czemu nie zmieniają statusu na stronie?
#nieruchomosci
  • 11
@wetorek2: ostatnio miałem taką sytuację: II etap inwestycji, rozmawiam o mieszkaniach 60+, pani mówi, że wszystko zarezerwowane i sprzedane, tylko jedno jej zostało. Obejrzeliśmy, jeszcze pogadaliśmy, przedstawiłem swoje oczekiwania i nagle Pani sobie przypomniała, że przecież ma jeszcze jedno niesprzedane mieszkanie w I etapie (oddawane ponad rok temu), do tego jest na nie zniżka.
@wetorek2: na dwa zapytania na przestrzeni 4 miesięcy odnośnie jednej z krakowskich inwestycji otrzymałem takie odpowiedzi odnośnie cen ofertowych tego samego mieszkania (około 48m^2):

11/2022 - 501k
02/2023 - 590k

Dodatkowo obecnie strona internetowa inwestycji pokazuje 33 z 52 faktycznie dostępnych mieszkań wg cennika. W listopadzie pokazywała 39 (nie mam info z ilu realnie dostępnych wtedy)
Pokazane są całkiem przypadkiem mieszkania z każdego 'pionu' jeśli chodzi o powierzchnie.

Dev pokazuje ze
@wetorek2: ja spotkałem się trzymania fajniejszych mieszkań jako dostępnych i jak ktoś pyta pokaznie gorszego często droższego ale możeny okazyjnie zrabatować w drodze wyjątku. Po pół roku patrzę i dalej te niedostępne jest wystawione i opłacane na portlach. Stary trik ale widać działa.