Wpis z mikrobloga

Polecam obejrzeć bardzo dobry materiał z rozsądnymi wnioskami od techliptona.
Trochę lepsza jakość niż pudelek technologiczny na kanale technokrata, który specjalnie wydłuża swoje materiały wideo z 5 minut do 15, a reszta to jego domysły i jakieś niepotwierdzone informacje.
W przypadku nowych płyt głównych oraz pamięci ram ddr5, także przydałoby się powiedzieć:
Hold tak jak po premierze nowych kart graficznych od nvidi oraz amd w cenie zaczynające się od 4 tysięcy złotych.
Znam sposób na zauważalne zwiększenie sprzedaży - gwarancja 100% ❗
Obniżyć ceny, a sprzedaż sama wzrośnie.
To się przełoży na realnie wyższe zyski.
Nikt chyba nie lubi mieć leżaków magazynowych, które po roku będą z 50% tańsze.
Bo elektronika dosyć szybko się starzeje.
Mam tylko nadzieję, że to dobrze dla nas konsumentów :)
Elektronika komputerowa zauważalnie potanieje, bo nie ma popytu.

Sam jestem holdowcem.
Wynika to z prostej przyczyny.
Żeby sens miała u mnie zmiana platformy na coś lepszego musiałbym najpierw kupić kartę, której nie nakarmi w 1440p mój obecny procesor: amd ryzen 5 5600, oraz płyta główna na chipsecie b550.
Jakoś nie wala mi się 4000 zł pod stołem na gpu, także holdować zamierzam długo.
Życzę powodzenia producentom sprzętu, a zwłaszcza tym od gpu, dla których lowendowa karta graficzna to ta za 2000zł, a średni segment zaczyna się od 4000zł w górę.

Obecnie karta graficzna stanowi około 50% ceny zestawu pc.
Podwyżka karty graficznej o 40% to podniesienie ceny całego zestawu o około 20%.
Także, czy kupisz nowy dysk ssd m2 za 300 czy 420 zł (+40% ceny wyjściowej) nie zrobi większej różnicy na całości ( +120 zł) ale kupno zestawu z kartą zamiast 3000zł --> 4200 zł (+40%) to już 1200 zł dopłaty, a to boli i to bardzo. Także to Nvidia/AMD jako producenci kart graficznych mają największy wkład w dławienie całej branży komputerowej, w tym również uderzają w producentów gier na pc. Kto kupi komputer do gier na +3-5 lat za 7000 czy 10000zł? No raczej niewielu. Większość przy takich cenach przejdzie na konsole, albo obniży znacznie wymagania, co do jakości wyświetlanych gier. Po coś nvidia wypuściła rtxa 3060 w wersji 8gb zamiast standardowych 12gb. Spadek jest 25%, ale jak wyczyszczą stoki 12gb i zostaną tylko 8gb, to będą mogli pochwalić się wzrostem wydajności rtx 4060 względem rtx 3060 8gb o 30% i lud będzie się cieszył. MASAKRA.

Trzeba o tym pisać oraz mówić, uświadamiać ludzi, jak bardzo ich producenci dymają... w coraz to podstępniejszy sposób.
Wielu z nas przepłaciło już za sprzęt (np. karty grafiki, drukarki, kamery internetowe, itp ) w czasie Pandemii.
Na dodatek jest kryzysowa inflacja, czyli w portfelach mamy mniej, a ceny podzespołów podstawowych, które wymieniłem: Płyta i Grafika nie potaniały, a wręcz znacznie podrożały. Mam na myśli nową generację: płyt: intela na podstawce LGA 1700, oraz amd: AM5, karty nvidi z serii: rtx 4000, amd: 7000.
Już przeskok cen nowych płyt głównych z chipsetem amd X470 na X570 mocno odstraszał, ale obecne ceny to jakieś nieporozumienie.
Jeśli się pomyliłem, to mnie poprawcie w komentarzach.
#pcmasterrace #komputery #pc #informatyka #programowanie #amd #nvida #kartygraficzne #xkom #morele #bitcoin #ethereum
Pawci0o - Polecam obejrzeć bardzo dobry materiał z rozsądnymi wnioskami od techlipton...
  • 7
@Pawci0o: mam wrażenie, że AMD i Nvidia spodziewają się, że konsument zapłaci więcej niż do tej pory za wydajność której oczekuje albo zapłaci tyle ile do tej pory płacił kosztem niższej wydajności. W rzeczywistości niemała grupa graczy pewnie sobie komputery odpuści stając przed takim wyborem:)