Wpis z mikrobloga

Cześć, jaki rodzaj filamentu jest bardziej sprężysty od PLA, aby wydrukować obejmę jak w picrel?
To moje początki w drukowaniu. Drukuję na Anycubic Mega (bez modów) + dołączony PLA. Drukowany element niestety po kilku próbach założenia i zdjęcia pęka w najcieńszych miejscach na załamaniach klipsa. Pęka oczywiście "wzdłuż" warstwy.
Czy takie elementy powinienem drukować na czymś innym, niż PLA? A może potrzebuję PLA lepszej jakości? Innych ustawień druku?

#druk3d #drukarki3d #drukowanie3d #pla #anycubic
grajlord - Cześć, jaki rodzaj filamentu jest bardziej sprężysty od PLA, aby wydrukowa...

źródło: obejma

Pobierz
  • 14
sprężystość bardzo zależy od kierunku druku, ułożenia warstw i wypełnienia.
no bardziej sprężysty będzie model wydrukowany z 4walls niż 2wals+infill
Proponuję PETG, chociaż lepsze byłoby PCTG (trochę bardziej wymagające w druku, u mnie wymaga też dużo suszenia), ASA także byłaby bardzo OK. Taki relatywnie mały detal powinno udać się wydrukować na otwartej drukarce (z draft shieldem).
@ZaQ_1 @hrumque No właśnie piszac tamto pytanie od razu puściłem nowy wydruk "na stojąco", bo w projekcie był z niewiadomego powodu na leżąco. muszę przyznać, że różnica wytrzymałości jest naprawdę duża, nawet się nie spodziewałem. sztywność wciąż pozostaje problemem jeśli chodzi o wygodę użytkowania, ale przynajmniej wydruk nie jest kruchy w kluczowym kierunku
muszę przyznać, że różnica wytrzymałości jest naprawdę duża, nawet się nie spodziewałem.


@grajlord: większość osób tego nie docenia i obwinia materiał, a z PLA+ (ale to nadal pla) ludzie drukują broń palną, która nie pozbawia swojego użytkownika rąk i działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No właśnie piszac tamto pytanie od razu puściłem nowy wydruk "na stojąco", bo w projekcie był z niewiadomego powodu na leżąco. muszę przyznać, że różnica wytrzymałości jest naprawdę duża


@grajlord: no widzisz, pisałem pisałem - to jest istotne.