Wpis z mikrobloga

@affairz: @Kutafonix215 Z tego co widzę na wykopie, to mega się ten program przewartościowuje (jak większość w sumie) W styczniu 2023 o kredyt wnioskowało ok. 13 tys ludzi, co jest o prawie 60 % mniejszą wartością niż w 2021. A ten program ma dać punktowe pobudzenie o ok. 10 tys. w lipcu/sierpniu. Także spokojnie z tym porównywaniem do 2020
@Kutafonix215: Mój błąd 10 tys to przewidywania na drugie półrocze, a nie punktowe, co ma większy sens. Przy czym obecnie winsoków jest 13 tys, a udzianych kredytów jest ok. 6 tys. Dla mnie to i tak jest mocno zawyżone, żeby nagle 10 tys. osób dodatkowych pojawiło się na rynku, którzy po pierwsze będą mogli z tego skorzystać. Po drugie i ważniejsze będą chcieli.
@Charlton: trudno nie chciec takiego kredytu w obecnych warunkach. Pamietaj ze ludzie sa przyglodzeni z kredytem od roku, gromadzili sobie kase w tym czasie i dalej ja gromadza. Jak ktos uchyli drzwi do kredytu to na bank bedzie ogromny ruch momentalnie. W najlepszym wypadku w czerwcu wywieje wszystkie sensowne mieszkania do 700k i na wtornym nie bedziesz w stanie nic sensownego znalezc przez jakis czas przez zwijanie mieszkan pod ta "okazje".
@Kutafonix215: Ty masz swoje prognozy, ja swoje. Ten program jest stworzony dla ludzi, którzy chcą kupić mieszkanie dla siebie, a nie inwestycyjnie. Tutaj to działa trochę inaczej, bo cena (jeśli Cię stać) nie jest jedynym i kluczowym priorytetem, tak samo kwestie zmian wartości.