Wpis z mikrobloga

Dostałem taką wiadomość z #homepl:

uprzejmie informujemy, iż zmieniony zostanie system pocztowy z IdeaMailServer na Dovecot. Migracja do systemu pocztowego Dovecot jest bardzo istotna z racji podwyższenia bezpieczeństwa poczty oraz system ten jest również stabilniejszy, co przełoży się korzystnie w dłuższej obsłudze poczty. Dla Państwa zmiana będzie zauważalna, m.in. ustawienia autoresponderów oraz przekierowań będą możliwe jedynie z poziomu programów pocztowych bądź poczta.home.pl. Zmiana nie niesie za sobą żadnych negatywnych skutków względem działania usługi.

Na moje pytanie:
Czy zmieniony zostanie także panel zarządzania skrzynkami pocztowymi?
Czyli jako administrator nie będę mógł zarządzać przekierowaniem poczty poszczególnych skrzynek z poziomu panelu, a jedynie po zalogowaniu się na daną skrzynkę pocztową?


otrzymałem poniższą wiadomość:
sam widok panelu pozostanie ten sam, jednakże tak jak Pan mówi nie będzie możliwości zarządzania przekierowaniem poczty poszczególnych skrzynek z poziomu panelu, a jedynie po zalogowaniu się na daną skrzynkę pocztową.

Czyli admnistrator traci możliwość zmian podstawowych funkcji dla skrzynek pocztowych.
  • 1
@czynmydobro: Cześć, zgodnie z powyższym komunikatem zmiana przekierowania w obrębie skrzynki email będzie odbywać się za pomocą konkretnych rozwiązań tj. panel poczty oraz program pocztowy. Chcemy, aby opcja ustawienia przekierowania w panelu klienta dla kont z obsługą dovecot pojawiła się w przyszłości, aczkolwiek nie mogę Ci jeszcze podać daty, kiedy będzie ona dostępna. Temat jest rozwojowy i mamy nadzieję, że ta funkcja pojawi się jak najszybciej. Rozumiem Twoje obawy, jednocześnie chcę