Wpis z mikrobloga

Mirki, co mi może dolegać?
Od dwóch tygodni ciągle czuję dyskomfort w dolnej części brzucha (poniżej pępka) i uczucie wzdęcia oraz okresowo ból (zazwyczaj po zjedzeniu czegoś, ale nie zawsze). W środę byłem u lekarza, zlecił mi zrobić badanie krwi i moczu oraz USG jamy brzusznej. Badania wyszły prawidłowo bez żadnych odchyłów, USG mam dopiero 8 marca więc wtedy się coś dowiem co w tym względzie. Przepisał mi texibax jedna tabletka na czczo i duspatalin jedna tabletka rano i wieczorem przed posiłkiem, póki co nie czuję, że mi to pomaga. Co to może być? Jakiś rotawirus czy co? Miał kiedyś ktoś coś takiego? Normalnie to bym się tym aż tak nie przejmował, ale dzisiaj minęły 2 tygodnie odkąd dziadostwo dokucza. #zdrowie #pytanie #lekarz #farmacja #polska #kiciochpyta #medycyna
  • 6
@sokalx to może być mnóstwo rzeczy, ciężko zgadywać. Zapalenie jelit, uchyłki, ibs, cohn, wzjg, wrzody, nawet kamica albo chory kręgosłup. Nawet lekarz nie wie więc wypisał Ci standardowy pakiet inhibitory pompy protonowej i cos na motorykę jelit. Teraz mnóstwo ludzi ma problemy zoladkowo-jelitowe, w tym ja. Tez mialem w #!$%@? badań, ktore wychodzą w większości dobrze a człowiek się męczy. Prywatnie do gastrologa u mnie się czeka dwa miesiące. Jak bylem, to
@heez: dzięki za odpowiedź, no ja słyszałem, że właśnie bardzo dużo osób ma ostatnio coś nie tak na tej płaszczyźnie - a to jakieś jelitówki, a to jakieś inne rzeczy. a i dzięki za ten kisiel, będę sobie go przyrządzał :) oby przeszło dziadostwo jak najszybciej