Wpis z mikrobloga

#przegryw Na reddicie o poradę co robić pyta się koleś, który przez osobowość unikająca, fobie społeczna i coś tam jeszcze, ale zapomniałem, nie wychodził z chałupy przez 5 lat. Co mu odpowiada normik? Napisz do znajomych i wyjdź gdzieś z nimi xDD Ja poerdole, dawno w internecie nie widziałem treści, która wzbudziłaby we mnie takie zdziwienie xD Normiku, użyj mózgu! Jak ktoś niewychodzacy z domu od 5 lat ma mieć jakichkolwiek znajomych xD #psychologia #rozwojosobistyznormikami
  • 19
  • Odpowiedz
apisz do znajomych i wyjdź gdzieś z nimi xDD J


@Rimbolo: Gdyby to było takie proste, a okazuje się że jak podczas szkoły/studiów nie znalazłeś znajomych to później jest tylko trudniej.
  • Odpowiedz
@Rimbolo: radzi jak potrafi, w sumie druga najlepsza rada to jest jak ci się nie podoba to skończ to
Bo gdybyś miał lepszą radę to byś jej udzielił zamiast komentować normika, prawda?
  • Odpowiedz
@Rimbolo: moja rada. Wyobraź sobie, że wyszedłeś że znajomym na piwo i o czym byście gadali? Czy masz mu coś do przekazania, a może wystarczy ci jego sama obecność i byście w ciszy spożywali trunek.
  • Odpowiedz
@heniek_8: Nawet jakby miał znajomych, to wyjście po pięciu latach, to nie jest kwestia normalnego wyjścia. Można to porównać do wyprawy w dżungle.
Jest nawet film familijny, który porusza ten temat:
Nemayu - @heniek_8: Nawet jakby miał znajomych, to wyjście po pięciu latach, to nie j...
  • Odpowiedz
@Nemayu: ok ja rozumiem że ta rada nie zadziała na każdego
tylko mam na myśli coś innego: czy przegryw dał lepszą radę? nie, on tylko umie krytykować że inne rady nie działają. a sam nigdy nic konstruktywnego nie powie.
To że sam siedzi w szambie, to nie znaczy że wszyscy są tak samo skazani
  • Odpowiedz
@heniek_8: Wyłączny efekt takiej rady - wideo.

Dający radę za to może poczuć się lepiej, bo niby pomaga. To, że taką poradę, to każdy wymyśli w ułamku sekundy i jest nic niewarta, a nawet szkodliwa, to już nikogo nie obchodzi.

Podajmy rozwiązanie, które wiemy już w momencie jego wymyślenia, że jest niemożliwe - na pewno to coś da, bo chłop nie pomyślał tyle lat nad rozwiązaniem, które jest niemożliwe do wykonania.
  • Odpowiedz
@Nemayu: nigdy nie wiadomo co komu pomoże
Koleś Q pyta o radę
Koleś A coś tam odpowiada

Ty się skupiasz na tym żeby publicznie ogłosić że A nie ma racji. Bo za to dostaniesz poklask od spierdonów

Dlaczego nie odpowiesz tak: A nie ma racji, kolego Q rada dla ciebie jest taka :

I tu dajesz mądrzejszą poradę niż A ?
Jego rada jest nadal lepsza od twojej
  • Odpowiedz
  • 0
@heniek_8: Moja rada by brzmiała, żeby chociaż spróbował powychodzic z chałupy dzień w dzień nawet na kilka minut, żeby się znowu "przyzwyczaić" do przebywania na zewnątrz. Większy miałoby to sens od scenariusza fantasy wymyślonego przez normika
  • Odpowiedz
@Rimbolo: twoja rada jest wg mnie OK, ale przepuść ją przez Soczewkę Spierdoxa : przy licytacji kto jest większym zjebem otrzymasz ocenę ndst za taką radę - bo jak to, chcesz żeby on wychodził z domu jak trudno jest wyjść do kibla dla niego? równie dobrze mógłbyś mu zaproponować żeby poszedł na konkurs tańca towarzyskiego.

przegryw nie bierze odpowiedzialności za siebie, nie można im doradzać żadnej aktywności

jedyne co to może
  • Odpowiedz
  • 2
@heniek_8: Przecież nawet terapia ekspozycji nie zakłada, że piwniczak ma iść ze swoim nieleczonym od lat #!$%@? do klubu wyrywać panienki, tylko na początek powinien np. iść do piekarni po chlebek. Wymyśliłeś sobie jakiegoś dziwacznego chochoła typu "przegrywowi nic się nie chce, więc po co mu coś doradzać" i tak se z nim walczysz. Po prostu rada powinna być sensowna i dopasowana do czyjejś sytuacji.
  • Odpowiedz
@heniek_8: Dlaczego nie daje swojej porady? Bo nie tego dotyczy ta rozmowa.
Jego rada jest gorsza niż brak rady. Jej wartość jest negatywna. Brak rady wygrywa, bo przynajmniej istnieje nić zrozumienia, porozumienia. Udzielanie rady o której rozmawiamy wskazuje na zupełny brak zrozumienia tematu i ignorancje. Zamiast dawać gównoradę, to lepiej zadać pytanie, które przybliży temat i pozwoli zrozumieć.

A co do porad, to trochę ich na tagu #przegryw wysłałem i nigdy
  • Odpowiedz
@heniek_8:

twoja rada jest wg mnie OK, ale przepuść ją przez Soczewkę Spierdoxa : przy licytacji kto jest większym zjebem otrzymasz ocenę ndst za taką radę - bo jak to, chcesz żeby on wychodził z domu jak trudno jest wyjść do kibla dla niego?

#spierdotrip zaprzecza. Nie rozumiesz tematu. Musisz się z tym pogodzić, zamiast zmyślać, robić jakieś chochoły i projekcje.
  • Odpowiedz