Wpis z mikrobloga

@MareczekLat13:
Ja zamiast nienawidzącego ojca miałem takiego nieobecnego, nie potrafiącego odnaleźć kontaktu. Lvl gdzieś 10 wyżej.

Na czerpanie męskiego wzorca już za późno. Widzisz u siebie, gdzie go szukałeś? Ja zawsze kilka lat starcie kumple i subkultury (bo wtedy były).
Masz też problemy z budowaniem i utrzymywaniem relacji?
Ta depresja to, że w nią wpadasz już się leczysz?

A jeżeli chciałeś się tylko wyżalić, to olej. Zobaczyłem podobna sytuacje do siebie
@olokynsims:
Ja 32, ale staram się, jak tylko mogę. Właściwie to na wielu płaszczyznach (depresja, nałogi, dziecko z byłą, zamknięcie), ale jak bardzo by to nie bolało i jak bardzo by moje ego tego nie chciało, relacje z ludźmi, dzielenie się, oddawanie emocji, jest bardzo istotne.

A skoro już szukamy podobieństw, to podobnej jak z dbaniem o relacje, zauważyłeś jakąś trudność w dbaniu nawet o rzeczy, sprawy istotne?

W sensie np.
A skoro już szukamy podobieństw, to podobnej jak z dbaniem o relacje, zauważyłeś jakąś trudność w dbaniu nawet o rzeczy, sprawy istotne?


W sensie np. ja od lat fotografuję, ale nie dbałem o zdobywanie wiedzy na ten temat, o rozwijanie się, ogarnianie sprzętu. Teraz widzę, że mnóstwo postępów mogłem dokonać już dawno.


@Lecerdian: Nie ogarniam kompletnie życia, boję się wyzwań, boję się życia, zaczynam tematy i ich nie kończę, nie dążę
@olokynsims:
Gdyby nie pewne przełomowe wydarzenie w moim życiu, a potem osiem lat spadania w otchłań, co ostatecznie skończyło się wygrzebywaniem z jednego z jej den, moje życie wyglądało by bardzo podobnie.

Nie wiem zbytnio, co chcę tym powiedzieć.
Nie znalazłem sposobu na to, aby było lepiej. To tak, jakby okoliczności (chociaż jestem z tych, którzy są przekonani, że sami wszystko na siebie ściągamy) zhiperbolowały to, z czym się zmagałem, i
@olokynsims:

Bądź, co najmniej równie zainteresowany tym, co dzieje się w tobie, jak zdarzeniami zewnętrznymi. Jeśli doprowadzisz do porządku własne wnętrze, to, co na zewnątrz samo ułoży się we właściwy sposób. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.


:)