Wpis z mikrobloga

#miniblog #cnc Cześć :) mam problem z wycinaniem na CNC. Kompletnie się na tym nie znam, używam jej do projektu na uczelni. Wycinam karton plaster miodu frezem specjalnie do tego przeznaczonym. Wszytko w miarę dobrze działało a dzisiaj maszyna przemieszczając się między wycinanymi elementami jedzie mi po kartonie zamiast podnieść frez nad niego. Nic nie zmieniałam w ustawieniach i nie mam już pomysłu z czego to może wynikać. Czy jest tu ktoś kto się na tym zna i potrafi mi pomóc?
ewamewa320 - #miniblog #cnc Cześć :) mam problem z wycinaniem na CNC. Kompletnie się ...

źródło: 081E41DD-4123-4009-852C-D306DDC8BB5B

Pobierz
  • 10
@JaNieGej: jeśli baza to jest ten przycisk na który zjeżdża frez jak kalibruje punkt 0, to mam wrażenie ze on się lekko zapada w karton podczas tej kalibracji. Tak jakby za mocno maszyna naciskała na ten materiał.
@ewamewa320: Nie chcę wyjść na chama, ale czy karton jest tej samej grubości co poprzednio, albo czy coś znalazło się pod kartonem, co mogło podnieść materiał?
Albo, czy jak wymieniałaś frez, to czy skompensowałaś długość narzędzia?
Czasami rozwiązaniem będzie ponowne bazowanie frezarki. Tutaj warto też sprawdzić, czy krańcówka jest stabilna.
@ewamewa320 może maszyna musi się rozjechać na punkty referencyjne, lub sama coś zapamiętała i wystarczy "m30" przyczyn może być wiele, lub jak ktoś napisał, Masz wyższy detal