Wpis z mikrobloga

@roonie powinno być uregulowane w kontrakcie i w sumie też zależy. Miałem kilka okresów do wyboru w firmie robiącą payroll i ten najdłuższy był darmowy, szybsze były płatne jakiś % wartości faktury. Jako rasowa cebula wybrałem najdłuższy ( ͡° ʖ̯ ͡°) U mnie to aż 30 dni roboczych.
@roonie: 7-30 dni. polecam nie godzić sie na termin dłuzszy niż 2 tygodnie aby pieniadze z faktury wystawionej na koniec miesiaca mogły być wykorzystane do zapłacenia podatkpow do 20-25 dnia miesiące.

Ogólnie uważam że to kuriozum np wystawić fakture ostatniego dnia z VATem i za 25 dni musieć ten VAT przekazać do US kiedy on jeszcze nie wpłynał, ale jak tam kto lubi
@zibizz1: od tego jest pro forma jak spodziewasz się braku płatności. co do ostatniego dnia miesiąca to jest to standard, bo tak czy inaczej obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dostawy towaru lub wykonania usługi . Oznacza to, że poza pewnymi wyjątkami (poza abonamentami, prądem, najmem, obsługa prawna i paru podobnych) powstanie obowiązku podatkowego nie ma związku z datą wystawienia faktury. Czasami jak takie komentarze czytam to się zastanawiam jak ludzie firmy
@Jaslanin: xD No chyba cie jaja swędzą że po wykonaniu usługi wystawie proformę. Jak sie spodziewam braku płatnosci to nie wykonuje usługi. Proforma jest do potwierdzenia warunków transakcji które w tym wypadku zostały ustalone juz w kontrakcie i tam jest zazwyczaj tekst "X dni po otrzymaniu prawidłowej faktury" a nie "faktury proformy"
Op napisał:

Szczególni w sektorze IT


Data sprzedazy jest zazwyczaj na koniec miesiąca, i każdy komu zalezy na kasie