Wpis z mikrobloga

#kobieta #dieta #trening #pytaniedoeksperta
Kochane Mireczki, potrzebuje rady.
Niedługo zbliża mi się 33 rok życia na tym łez padole. Mam 165 cm wzrostu i 65 kg. Wiem że też dużo zależy od sylwetki by wyznaczyć odpowiednią wagę - więc mam średni rozmiar biustu, pośladków czy bioder- więc ani nie latynoskie krągłości ani sylwetka chuda/ sportowa.
Staram się codziennie maszerować do 10 km, min 6. Pije dużo wody, jem dużo warzyw, kaszy, ryżu. Moim nałogiem jest kawa z mlekiem bez cukru - pije 3,4 kubki dziennie. Pieczywo tylko chrupkie zbożowe. Denerwuje mnie że nie mogę zrzucić wagi do 60 kg, tylko do 64:(.
Co byście radzili mi jeśli chodzi o sport? Mam dolegliwości w prawym kolanie po zwichnięciu rzepki więc bieg odpada
  • 19
@Szatynka Jeśli chodzi o sport to każde cardio się nada, polecam orbitrek.

Jeśli chodzi o chudnięcie to deficyt kaloryczny. Wylicz zapotrzebowanie, odejmij sobie z 400 kcal, pobierz sobie jakąś apkę do liczenia kalorii, wklepuj tam WSZTSTKO co zjadasz w takiej ilości, w jakiej zjadasz i pilnuj, żeby tego nie przekraczać, a efekty będą na pewno.
@Szatynka: nie wspominasz o najważniejszym. Ile kcal dziennie jesz? Zapotrzebowanie masz na około 1900-2000kcal, czyli musisz zejść do 1700 żeby gubić wagę.
A z ćwiczeń z zepsutym kolanem to najlepiej basen.
@Szatynka: ja robię myk, że podczas redukcji ucinam trochę ze śniadania i kolacji. Waga sama spada ale to też lata doświadczenia w liczeniu kcal więc wiem już na oko co i jak.
@Szatynka zapisz się na Crossfit. teraz bedzie tydzień otwarty na Borze. powiedz trenerom że masz taki problem z kolanem to dopasują Ci ćwiczenia na takie które nie obciążają stawów kolanowych.

Oprócz tego maja tam też taki program Metamorfoza. płacisz chyba trochę więcej, ale masz w cenie dietę, analizę składu ciała regularnie plus specjalne treningi dla ludzi którzy zaczynają przygodę z crossem.
@ciasteczkowy_otwur w teorii zawsze lepiej najpierw zadbać o kontuzje. I zapewne każdy fizjo będzie przestrzegał przed obciążaniem kolana nadmiernym. Pytanir jak bardzo opka ma to kolano zjechane a na ile jest to kwestia zastania. Osobiście sam miałem taki problem, kolano potrafiło mi mega dokuczać przy nawet niewielkim wysiłku. Mi pomogło odstawienie alkoholu i używek, plus dieta i cross fit. I mimo nadwagi która dalej jeszcze mam, ból kolana jak ręką odjął :)