Wpis z mikrobloga

#konsole #ps4 #ps5
Mam okazję kupić dosyć tanio w dobrym stanie PS4. Wcześniej nie miałem żadnej konsoli i chciałbym zagrać w Spiderman, God of War, Hogwarts legacy,... Czy taka konsola w zupełności wystarczy czy lepiej zbierać na PS5? A może dobrym wyborem będzie kupno PS4 Pro?
  • 21
@Hearent: Hogwart dopiero w kwietniu premiera więc nikt nie powie jak to będzie chodziło; ale jeśli pierwsza konsola i w cenie pięciokrotnie niższej od ps5 to bierze ps4
@Hearent: na zwykłym ps4 nowe gry nie będą chodziły płynnie, będą też długie czasy ładowania. Ps4 nie ma dziś sensu, to konsola z 8 GB ramu, a gry korzystają z 5 GB pamięci. Jak cię stać, to bierz ps5, ps4pro ewentualnie, ale prosiaki mocno trzymają cenę
@Hearent: ja mam ps4 pro i raczej przez najblizsze 10 lat nie kupie innej konsoli, wszystko smiga fajnie, graficznie tez spoko, nowe gry na to dalej wychodzą. Aplikacje jak netflix czy hbo max dzialają dobrze. Nie wiem o ile slabsze jest zwykle ps4, ale jesli niewiele to za 600zl warto
@Hearent: Ja bym mimo wszystko polecał dołożyć do PS5. Jest to po prostu dużo bardziej przyszłościowa opcja. Nawet do ogrywania gier z PS4 jest lepsza, bo gry ładują się dużo szybciej, część ma ulepszenia do PS5 dzięki czemu ma się lepszą rozdzielczość i/lub wydajność (np. God of War 2018 ma na PS5 4k checker board i 60 FPS) no i o wiele lepszą kulturę pracy niż każda PS4. No i rzecz
dokładnie 5x mniej bo 600zł + dwa pady i 2 gry


@Hearent: To się nie ma kompletnie nad czym zastanawiać. Mam PS4 i za #!$%@? się w PS5 nie planuję pakować jeszcze przez najbliższe 3-4 lata. Obecnie masz na PS4 bardzo bogatą bibliotekę gier używanych za grosze, które później możesz odsprzedać i odzyskać kasę.

Pozbieram jeszcze trochę


@Hearent: No to trochę musisz pozbierać, tak z 2300zł różnicy xD IMO nie
@Zielony34: 3-4 lata? Przecież na ps4 już kilka lat temu niektóre gry były ledwo grywalne (RDR).

Jestem raczej casualowym graczem i na samą myśl o czasie ładowania człowiek rezygnował.
PS5 to już inna liga. Chce się grać i przez ostatni rok przeszedłem chyba więcej tytułów niż na ps4 przez 4 lata.
Nie wspominając o DualSense który dla mnie był game changerem przy wyborze konsoli.
@cozrobiszjaknicniezrobisz co ty bredzisz człowieku? xD RDR2 było mega grywalne na PS4. Nie zamierzam kupować nowej konsoli jeszcze długo, bo i tak gry będą wychodziły jeszcze długo równolegle a mam #!$%@? na ilość FPS.

Mogłeś od razu kupić kompa za 10k, a nie bawić się w półśrodki, jak PS5 xD