Wpis z mikrobloga

#iwonawieczorek @Heer88 Niektórzy zapamiętują z drobnymi szczegółami. Ja np. mam słabą pamięć do twarzy, ale jakbym widział kogoś że idzie boso po deptaku, gdzie ktoś mógł napluć, albo mogło być szkło zbite itp., to na pewno bym zapamiętał w którą stronę poszła itp. A jak dobrze się orientuje, to w okolicy ostatniej kamery nikt zbytnio jej nie pamiętał, jak dobrze kojarzę(oprócz ekipy sprzątającej, gdzie zeznania były rozbieżne). Może zmęczyło ją chodzenie po deptaku i poszła plażą(nie znam się nie jestem fanem chodzenia boso). Na jej miejscu, to bym poszedł boso plażą, a konkretnie przy samej wodzie(najwygodniej moim zdaniem). Może skręciła tam i wtedy się coś stało. Wtedy jedyne opcje jakie widzę, to że ktoś wrzucił jej ciało do morza(to by chyba ta osoba musiała popłynąć z tym ciałem albo wyrzucić na molo w Brzeźnie) albo schować na wydmach i w nocy przenieść ew. od razu zabrać(trudna sprawa bez auta, a tam wjazd ma tylko policja, straż miejska, jakieś firmy sprzątające itp. - chyba że na dziko ktoś wjechał). Hmmm może jest jakaś historia prądów morskich. Jakby zwłoki do ruskich trafiły przez wodę, to pewnie by było NN, to jak było w jakimś artykule.
  • 31
Za to latem odczuwane ciepło jest większe niż w takim Wrocławiu, bo jest większa wilgotność powietrza - szczególnie w pobliżu zatoki.


@zielonka_mediamilczo: tak gwoli wyjaśnienia to morze stabilizuje amplitudę temperatur. W interiorze latem jest goręcej a zimą zimniej, na wybrzeżu jest mniejsza różnica temperatur, zarówno dobowa jak i roczna. Dlatego na Saharze w dzień może być 50 stopni a w nocy 5, a na nieodległym wybrzeżu jest stabilne 30 cały czas.
@zielonka_mediamilczo: Bo jest ogromna i odpowiednio oddalona od równika? Sprawdź roczne temperatury w centrum Australii i na wybrzeżu.
Gdy von Paulus zamarzał pod Stalingradem w nieodległym Soczi nie było nawet śniegu. A gdy w lipcu pod Stalingradem było +40 to w Soczi wciąż chłodniejsze 30.

Tak, we Wrocku mają gorętsze lato niż w Gdańsku i zimniejszą zimę, tak jak w Madrycie mają latem goręcej niż w Barcelonie - i zimniej zimą.
@thorgoth: Widać że nie siedzisz mocno w temacie
Doinformuj się ( ͡ ͜ʖ ͡)
https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,29284846,pawel-p-mial-usuwac-pliki-z-komputera-iwony-wieczorek.html?disableRedirects=true

Wszedł do mieszkania Iwony Wieczorek i wyczyścił komputer?
Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy, krakowscy śledczy mają zarzucać Pawłowi P. bezprawne wejście do mieszkania Iwony po zaginięciu dziewczyny. Wówczas 22-letni Paweł P. miał skorzystać z kluczy, które Iwona zostawiła u koleżanki. Stacja podała, że Paweł P. miał przeglądać dane zapisane na komputerze dziewczyny,
@thorgoth: w co mają do tego dziennikarze
zarzut prokuratorski to zarzut prokuratorski

Paweł dostał poręczenie majątkowe w wysokości 50.000zł i zakaz opuszczania kraju

mało Ci?

czy zaraz napiszesz że to nie prawda bo rozmawiałeś z tym prokuratorem :D
@thorgoth:

To zbudował je fest

No moim zdaniem zbudował, i skutecznie, właśnie dlatego teraz większość osób uważa, że Paweł jest w porządku. Ale śledczy, którzy wiedzą zdecydowanie więcej od nas, tak nie uważają. Według nich Paweł nie jest czysty.

Po pierwsze, źródłem tej rewelacji jest Rutkowski,

Nie wiem skąd ta informacja, źródłem są informatorzy Polsatu, nie pisali nic o Rutkowskim



Była też strasznie "podejrzana" sprawa dwóch telefonów,


To nie było podejrzane,
ale podejrzane było kiedy Paweł wygadał się, że następnego dnia po zaginięciu wymienił/zniszczył kartę w telefonie ( nie wiadomo, w którym, może miał jeszcze inny telefon)


@mego i to jest jakiś konkret który świadczy na jego niekorzyść. Natomiast to dalej może być numer z którego dzwonił po marychę. Przyznanie się do zniszczenia tego sima wydaje się spójnie głupie z telefonem do starych Iwony o siatkówce.
Mogę się mylić ale typ wygląda mi
@thorgoth: Tak, sprawa Iwony Cygan wyglada nieciekawie, zwłaszcza trzymanie faceta w areszcie prze 5,5 roku bez wyroku. Proces ma jeszcze trwać ze 3 lata, więc na razie nie wiadomo.
Sprawa Skóry też się jeszcze nie uprawomocniła. Ale AX ma wiele sukcesów, mniej nagłaśnianych w mediach. Te trzy sprawy są spektakularne. I jeszcze przekonuje mnie, że prawdopodobnie w śledztwo zostali włączeni kryminalni z wydziału terroru KG , więc to jest naprawdę robione