Wpis z mikrobloga

Każdy ma swoją teorię spiskową to i ja wymyśliłem. Niestety będzie bardzo przyziemna więc wielu się rozczaruje.

Każdy zna pojęcie blefu i ten blef będzie tu kluczowy.

Wpierw musimy ocenic sytuację geopolityczną. Mamy wojnę na Ukrainie, mamy tarcia o Tajwan. Do opinii publicznej przebijają się informacje o ingerencji NATO w wojnę, jakiś generał mówi o konflikcie z Chinami w 2025.

Ogólnie rzecz biorąc średnio to wygląda.

Może więc ta cała akcja z ufo jest takim blefem skierowanym do wrogów USA na zasadzie patrzcie, zestrzeliliśmy niezidentyfikowany obiekt, nie wiemy co to, ale szukamy i jak znajdziemy to wyślemy do naszych baz wojskowych żeby to przebadać.

Co musi brać wrogie USA państwo pod uwagę przygotowując się do starcia? to że wróg wszedł w posiadanie nieznanej technologii. Takie coś może pokrzyżować plany nadchodzącego konfliktu i może właśnie na tym ten cały blef polega. Może to jest próba odsunięcia przynajmniej w czasie zbliżającego się konfliktu.

#ufo
  • 19
@Zielony_Ogr: w jaki sposób ta technologia miałaby zagrozić jakiemukolwiek państwu? Póki co nawet nie wiadomo czym te obiekty są i jakie jest ich przeznaczenie
@Zielony_Ogr: gdyby faktycznie stany weszły w posiadanie pozaziemskiej technologii, Chiny raczej dowiedziałby się o tym, przy większej grupie ludzi, naukowców, wojskowych, decydentów z pewnością ktoś by sprzedał informacje, że to nie blef.
@369zszywek:

nauczyć się ją powielać, używać, produkować - to drugie, i na to trzeba by było pewnie około roku minimum.


Przy znacznej różnicy poziomu wiedzy i rozwoju technologicznego inżynieria wsteczna jest bezradna. Przytoczę oklepany przykład, dajmy tablet ludziom w 1900 roku, "mata, pobawta się i se zrobicie takie". Owszem rozbierając mogą prawidłowo określić przeznaczenie i ogólną zasadę działania pewnych podzespołów ale nie ma szans na zbudowanie podobnego.
@Marek_Tempe: szurska teoria głosi, że po incydencie UFO w Roswell (1947 lipca), wystarczało pół roku by na bazie odzyskanych szczątków stworzyć pierwszy działający tranzystor (1947 grudnia). Czyli nasza dzisiejsza elektronika którą mamy jest na bazie technologii obcej cywilizacji. Tak głosi szuria, może to prawda a może nie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Spitfire92:
dlatego nazwałem to blefem, bo albo stawiasz wszystko na jedną kartę, że to jednak nie blef albo jednak bierzesz różne scenariusze pod uwagę i odkładasz dotychczasowe plany w czasie żeby monitorować sytuację

W ogóle do zobrazowania tego trochę źle podszedłem.

Żeby postawic się w sytuacji takich Chińczyków trzeba role odwrócić i w tym eksperymencie myślowym założyć, że ta cała akcja z ufo dzieje się w Chinach. Oni wykrywają jakieś obiekty,
@Pabick: Sceptycznie podchodzę do tej teorii ale nawet jeśli, to tranzystor to dość niewiele patrząc na możliwości pojazdów. Zostając przy przykładzie tabletu w 1900 roku to tak jakby z niego po roku "odzyskano" technologie baterii litowej.
@Pabick: "Pierwsze patenty na tranzystor zostały udzielone w latach 1925–1930 w Kanadzie, USA i Niemczech Juliusowi Edgarowi Lilienfeldowi. Jego projekty były zbliżone do tranzystora MOSFET[2], jednak ze względów technologicznych (głównie czystości materiałów) tranzystora nie udało się skonstruować – stało się to możliwe dopiero w drugiej połowie XX wieku."
@Marek_Tempe: Dlatego napisałem że działający i że ogólnie to szuria. Zawsze szuria może to tłumaczyć tym, że być może to coś co spadło w Roswell pomogło pokonać barierę technologiczną ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak samo jak dziś są jakieś teoretyczne pomysły na napędy różnego typu, ale bariery technologiczne nas blokują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pabick: Nie wiem czy wiesz ale są przynajmniej dwa teoretyczne pomysły na działający wehikuł czasu, których realizacja jest obecnie i jeszcze długo długo niemożliwa ze względów inżynieryjno-materiałowo-energetycznych.
@Pabick: Inna nie potwierdzona informacja mówi, że jeden z odzyskanych spodków tez z fali '47/48 stał w hangarze dwie dekady bo nie miał widocznego włazu a żadne narzędzia nie imały się jego powierzchni. Jak na taką informacje przystało nie wiadomo jak otwarto ten konkretny pojazd. Za to wiadomo jak otwarto inny odzyskany obiekt, nie pamiętam już skąd pochodził, mianowicie wybito iluminator wsadzono łapę i pociągnięto za dźwignie ( ͡° ͜