Wpis z mikrobloga

@slkt: Dla Polski to była walka o być albo nie być na mapie, więc tak, wygraliśmy. Podobnie miała Ukraina w lutym tamtego roku, co też wygrała. Teraz walka toczy się o odzyskanie terenów i całkowite odcięcie się od kacaplandu.

@fflou Ukraina będzie miała problem demograficzny, ale nie przestanie istnieć. Wszystko z latami się odbuduje.
@fflou: Prędzej UA naprawi demografię z pomocą EU niż komuchy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Śmieszą mnie niektóre postacie tutaj. Cud, że wybrałem taką drogę kształcenia, że sam mogę twierdzić. Pierdulelita 3 po 3 bez rzucania faktów. A Polska to nie była zniszczona po II wojnie swiatowej?
@Arriva: @dedler123 niby jak odbudują? Sprowadza te ukrainki które wyjechały na zachód i założyły tam związki? Od początku specjalnej operacji militarnej 3/4 lasek na tinderze w większych miastach w Polsce to ukrainki. Na zachodzie pewnie jest tak samo
@pieknylowca: Całkiem prosto. Wszystko da się zrobić stosując pewne zależności ekonomiczne. W długim okresie sam fakt, że UA wyrwała się z rąk ciemiężycieli jest na plus i jest to niepoliczalna wartość. Owszem przez decyzję jednego człowieka jedno pokolenie będzie miało dosłownie zniszczone życie, ale to nic w porównaniu to co czeka tych drugich :) Same surowce to nic bez umiejętności ich wykorzystywania :)
@Arriva: i uważasz że ci ludzie którzy wyjechali na zachód, znaleźli pracę, założyli rodziny nagle rzuca to wszystko i wrócą do tych zrujnowanych miast, do domów bez ciepłej wody i elektryczności, do pół pełnych min czy innych niewypałow? To nie 1945.
@pieknylowca: W zasadzie część z tych ludzi wróci. Życie na obczyźnie nie jest takie kolorowe. Ci, którzy ułożyli sobie to życie lepiej, ty byś wrócił? Jednak tutaj kluczem nie jest to czy wrócą, czy nie wrócą. Wystarczy, że UA wywalczy swoją niepodległość. Wiadomo, że państwo trzeba będzie odbudować, jednak to nie znaczy, że nie będą mieli prosperity w ciągu następnych kilkunastu lat.
Wszystko zależy od mądrego planowania i tego czy wywalczą
@pieknylowca: Ale to o czym ty piszesz to jakaś fantazja i wyolbrzymianie piwniczne xD Nie każda ukrainka wyjechała i nie każda tam nie wróci. Owszem będą mieli problem demograficzny, ale z czasem przyszłe pokolenia to ustabilizują. Sam mam znajome z Ukrainy, które nawet w czasie wojny tam jeżdżą i planują wrócić jak się dorobią trochę. Ja wiem że wy traktujecie świat zerojedynkowo i teraz każda Ukrainka siedzi na tinderze, ale tak
@fflou: Historia wielokrotnie udowodniła, że to nie demografia walczy. Zresztą u ruskich z demografią też nie jest dobrze, a od zakrystii czekają Chińczycy, także rosja wkrótce może w ogóle przestać istnieć, bo w walce z chinolami nikt im nie pomoże.
Sam mam znajome z Ukrainy, które nawet w czasie wojny tam jeżdżą i planują wrócić jak się dorobią trochę.


@dedler123: tak tak, to jak z Polakami który wyjechali do Norwegii zarobić na wesele dzieci, potem był remont mieszkania, potem dołożyć się do kredytu dla dzieci i tak już siedzą tam 20lat
@Vateusz23: Demograficznie polska jest w znacznie lepszej sytauacji niż ukraina. A Ruskie mimo wszystko mają najlepsze perspektywy demograficzne na tym kontynencie.