Wpis z mikrobloga

mirki dysk seagate barracuda 1tb, co chwile slysze jak sie odpala, steam nie potrafi sie odpalic (mam na nim duzo gier), jak by non stop sie resetowal, sprawdalem kable i jest git generalnie, pobralem seatools od seagate, zrobilem jakis short test, nie umiem przeanalizowac wynikow ale wszystko ma status "OK" po czym znowu reset dysku i znow i znow i znow, chociaz wczoraj udalo mi sie zagrac w CS;GO.
Ma przepracowane 39744 godziny, czy dysk sie konczy czy moge cos z tym zrobic?
#pytanie #it #pytaniedoeksperta #komputery #dysk #seagate #zalesie #pcmasterrace
  • 4
  • Odpowiedz
@przodowyryl: Może być problem w tym że się przegrzewa i restartuje z tego powodu, albo sama taśma od zasilania, albo wtyczka nawet. Spróbuj zmienić linie zasilającą na inną. Generalnie na wszelki wypadek zrób sobie kopię danych, bo być może on pada już po prostu.
  • Odpowiedz
  • 0
@crazy_wolf: czyli polecasz przemienić kabelki i zobaczyć efekt? Mogę jakimś programem sprawdzić jego temperature? ( ten od seagate chyba nie ma tej opcji), self test przechodzi okej, widzę że kabel sata jest trochę wygięty (wtyczka prosta zaraz zakręca o 90*), nie wiem co robić.
  • Odpowiedz
@przodowyryl: No tak, spróbować na innym przewodzie zasilającym i sata najlepiej.
EDIT: ale żeby nie było, spotkałem się już kilka razy z uszkodzeniem samej wtyki dysku do przewodów zasilających w Seagateach.
  • Odpowiedz