Wpis z mikrobloga

@niktnicniewie: Kolega mnie trochę podpuścił i kupiłem od niego. Ten procek + R290 +16GM ram za 400zl. Mówił, że w starsze gierki jeszcze sobie pogram, a że obecnie kasy nie mam, bo remont to kupiłem.

Gierki to i tak głównie syna Minecraft, a oprócz tego nada się do szkolnych zajęć również. Konsola to koszt 2000zł pewnie.

Z czasem zawsze można procesor wymienić na inny:
https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-4790k-4-40ghz-1150-8mb-13269113462

a taki to obecnie 100zł

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-4590-4x-3-30ghz-1150-6mb-13155552087
@mam__pytanie: Dawno nie składałem blaszaka, właśnie coś koło 5 generacji xD i podobna do podkładki co dawali do oryginalnych procesorów Intela w boxie. Nie masz napisane na chłodzeniu? Szczerze nie zwracałem uwagi nigdy na taki problem. Jak się dowiesz model chłodzenia to może druk 3d?
@mam__pytanie I5 4590 to z kolei najmocniejsza i5 tej generacji. Dodatkowo z odblokowanym mnożnikiem - można kręcić (ale płyta musi być co najmniej H). Miałem ten procesor. Szło wszystko jak burza zaczynając od Wiedźmina 3 bo do tego go głównie kupiłem, na Rdr 2 kończąc. Proca za 100 zł to bym wymienił.
Za tą cenę to dobry interes chyba zrobiłeś.
@niktnicniewie: A do kręcenia to nie trzeba było już wtedy procka z literą "K"? No i najmocniejszą i5 była i5-4690K. To refresh, ale jednak dalej procek 4. gen.

@mam__pytanie: Zestaw jest całkiem OK, jak do starszych gierek, ale zdecydowanie nie myślałbym o inwestowaniu 450 zł w zmianę procesoram, to koszt zupełnie nowego Ryzena 5 5500, który bije ten procesor na głowę. Jeśli budżetowo to popatrz na Xeony albo odłóż na
@niktnicniewie: a jak myślisz, czy mój procesor używany ktoś kupi na allegro?
Poczekam aż odpale kompa, zainstaluje sobie wiedźmina na przykład, i zobaczę czy się tnie.

Co do interesu, zauważ, że to była cała skrzynka bez zasilacza, który kupiłem za 150zł dodatkowo.
Czyli 550zł za procka, R290, dysk 128GB SSD, obudowę, duży radiator, płyta główna.

Ja zagram w wieśka, syn w minecraft, a potem w platformówki, można skorzystać z excel czy