Wpis z mikrobloga

#ufonapowaznie
Drugi mój wpis na tym tagu o "dobrym" Aliens

Od wieków słyszymy, że nas odwiedzają pozaziemskie istoty, słyszymy o Egipcie - piramidy, o Roswell, o Los Angeles, aż po współczesne wydarzenia.

Słyszymy, że tu się rozbiło, tam się pojawiło, tutaj zostało zestrzelone, tutaj zostało nagrane itp.

Ludzie piszący o inwazji UFO, dajcie mi przez te tysiące lat dowód, cokolwiek pokazujące, że odwiedzający nas kosmici są źli, mają złe zamiary, dokonali czegoś co wskazuje, że "mamy przesrane".
Ja słyszałem o:
-pomoc w Egipcie
-pomoc w rozwoju technologii
-pomoc podczas wojny (blokowanie bomb atomowych)
I kilku innych

Jeśli mam wierzyć, że obca forma życia istnieje i odwiedza ziemie to moje zdanie jest takie, że nie mają złych zamiarów.

#ufonapowaznie #ufo #uap #usa
  • 14
@KarolaG17: ta cała sprawa to #heheszki, ale spekulując na poważnie, to wysoce rozwinięta cywilizacja pozaziemska musiałaby odznaczać się także wysokim poziomem etyki i moralności (tak jak cywilizacja ludzka stawała się bardziej "ludzka" z biegiem lat i nawet rozwinęła empatię wobec zwierząt), zatem jakakolwiek atak nie wchodzi w grę, tak jak cywilizowani ludzie nie rozwalają mrowiska tylko wręcz grodzą je, aby nikt na nie nie nadeptał
@Wojtekq:

ta cała sprawa to #heheszki, ale spekulując na poważnie, to wysoce rozwinięta cywilizacja pozaziemska musiałaby odznaczać się także wysokim poziomem etyki i moralności (tak jak cywilizacja ludzka stawała się bardziej "ludzka" z biegiem lat i nawet rozwinęła empatię wobec zwierząt), zatem jakakolwiek atak nie wchodzi w grę, tak jak cywilizowani ludzie nie rozwalają mrowiska tylko wręcz grodzą je, aby nikt na nie nie nadeptał

no właśnie nie, to nie
Jeśli mam wierzyć, że obca forma życia istnieje i odwiedza ziemie to moje zdanie jest takie, że nie mają złych zamiarów.


@KarolaG17: zakładając hipotetycznie, że istnieją i nas odwiedzają, to na logikę oczywistym jest, że najpierw wysyła się satelitę szpiegowską a dopiero potem docelowy statek.
Gdyby zakładać, że tictaki i inne obiekty z XX wieku to byli obcy to dane z tych satelit jeszcze pewnie by leciały do zainteresowanych.
Nie możesz
@KarolaG17:
Gdyby mieli nas zniszczyć to by to zrobili w taki sposób że nawet nie musieliby się ujawniać

Jakiś wirus, ultradźwięki czy cokolwiek innego działającego obszarowo na wybrany gatunek bez naruszania infrastruktury i środowiska.

Tylko dlaczego by mieli to robić?

surowce? pfff ich jest od cholery w przestrzeni kosmicznej i to łatwiej dostępnych

siła robocza? jasne, bo lepiej jest karmić, nadzorować i poniekąd dbać o dość wątłą siłę roboczą zamiast wykorzystać
@Marek_Tempe:
Dzięki.

Jeszcze bym rozwinął ostatni punkt, bo mało kto zdaje sobie sprawę jak bardzo wyjątkowy jest nasz układ słoneczny.

Gwiazd typu G jak nasz żółty karzeł jest około 9% w naszej galaktyce, zdecydowana wiekszość to czerwone karły, wokół których nie ma najmniejszych szans na powstanie inteligentnego życia, bo one sterylizują wszystkie planety w swoim układzie.

Samo nasze słońce jest też wyjątkowo spokojne co sprzyja warunkom na naszej planecie.

Co jeszcze
@owsikalfred: @hehehead @Marek_Tempe
Jeśli potencjalna cywilizacja rozwinęłaby się na planecie o środowisku podobnym do ziemi, to zgodnie z ewolucją zbieżną powinni być podobni do nas; a skoro wraz z rozwojem cywilizacji ludzkich stawały się one coraz bardziej humanitarne (bo być może okrucieństwo nie sprzyja rozwijaniu się?) to czemu miałoby tak nie być w przypadku innych?