Wpis z mikrobloga

† Poniedziałek, 13.02.2023, Poniedziałek VI tygodnia zwykłego, #mikromodlitwa #mirkomodlitwa

Jeśli masz kłopot, potrzebujesz wsparcia, chcesz komuś pomóc, zostaw intencje w komentarzu. Obejmie Was modlitwą kilkadziesiąt osób, których nicki znajdziecie w grafiku.

·CZĘŚĆ RADOSNA·

1 Zwiastowanie Najświętszej Maryi Dziewicy
2 Nawiedzenie Św. Elżbiety
3 Narodzenie Jezusa w Betlejem
4 Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
5 Znalezienie Jezusa w Świątyni

W lutym modlimy się za polskie rodziny, polską młodzież oraz polskie dzieci, za wstawiennictwem Maryi i Józefa.

●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● organizacja ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●●

Intencje na dziś znajdują się w komentarzu do wpisu, mogą być także podsyłane anonimowo wiadomością prywatną, tak samo jak zgłoszenia chętnych do wspólnej modlitwy.

Grafik:

→Stworzyliśmy małe FAQ w którym odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

→Jeśli chcesz dołączyć do modlących, to daj znać tutaj lub tutaj.

Jak odmawiać różaniec oraz o różańcu

Intencje zbieramy zawsze z jednodniowym wyprzedzeniem i ich lista na dziś jest w komentarzu do wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: 3_jezus_pod_krzyzem_upada_kolegiata_lidzbark_warmic584ski
  • 25
@dendrofag: Potrzebuję wyjaśnienia od księdza, jeżeli bóg jest wszechpotężny i zna przyszłość, to po co miałby z nami rozmawiac skoro zna przebieg rozmowy?
@3I_i: wbrew temu co sądzą ateiści, wiara katolicka jest bardzo logiczna, wystarczy ją tylko trochę poznać żeby się o tym przekonać.

A wracając do tematu wszechwiedzy Boga, to nawet jeśli Bóg wiedziałby co chcemy i jak chcemy mu powiedzieć, to On i tak chce to od nas usłyszeć.

Tak samo jak rodzic chce usłyszeć coś od swojego małego dziecka, mimo że domyśla się co to dziecko chce mu powiedzieć albo o
@dendrofag: Jeżeli bóg odczuwa emocje, jak miłość, to odczuwa też gniew i inne, dlaczego nie ingeruje w nasze życie? Nie widzimy ani jego miłości ani gniewu.
@3I_i: oczywiście że odczuwa gniew i inne emocje.
To nie jest tak że w ogóle nie ingeruje bezpośrednio w nasze życie, ingeruje, ale jest to raczej wyjątek. Na ogół pozwala nam żyć tak jak chcemy, bo dał nam wolną wolę. Ta wolna wola może nam zapewnić zbawienie, albo wieczne potępienie. Tutaj na ziemi żyjemy tylko chwilkę, jest to czas próby.

A nie widzimy bezpośrednio bożych emocji, bo na tym świecie Boga
@3I_i: bo Pan Bóg tak zdecydował. Dlaczego? Nie wiem.
Jeśli miałbym wyrazić swoją opinię, to Pan Bóg chciałby żebyś uwierzył, a nie żebyś wiedział. Jest tutaj subtelna, ale zasadnicza różnica.

Gdyby pojawiał się nam codziennie, to nie mielibyśmy żadnej zasługi która wypływa z wiary, bo wiara jest pewnego rodzaju ryzykiem.

A tak, trzeba posłuchać tego cichutkiego, wewnętrznego głosu, który każdy słyszy wewnątrz swojej duszy, a później za nim pójść. Niektórzy