Wpis z mikrobloga

Sa tutaj jacys spedytorzy?

Jezdze aktualnie 4 zestawami na wschod do Brześcia, jak jest cos ciekawego to i po zachodzie sie przejade. Jezdze z giełdy trans.eu + pare spedycji, z ktorymi juz przejechalem pare razy i zaoferuja ladunek przed wrzuceniem na gielde. Czasy sa ciezkie i przy jezdzie z transa to raczej nie ma sensu, nie starczy nawet na oplaty. Chcialbym podejsc do tego troche inaczej, ale nie wiem jak sie wgl za to zabrac.

Skad spedycje maja 'klientow' oprocz takich ktorzy sami sie do nich zglosza?
Jest sens pisac do firm ktore na pewno cos wysylaja z pytaniem o potrzeby i ewentualnie oferta?
Jakies kursy "jak zostac spedytorem" maja sens?
Czesto widze ewidentnie jeden ladunek wystawiony przez pare spedycji, jest jakas giełda "wyzszego poziomu" czy klient zglosil sie do paru spedycji (ewentualnie ktores spedycje przeklejaja ładunek i probuja sprzedac to taniej?)

#bekaztransa #spedycja #spedytor #transport
  • 7
  • Odpowiedz
1. #!$%@? klientów których przewóz towaru ktoś im zlecił
2. "Giełdy" kontraktów - mówimy tu o zleceniach na obsługę setek i tysięcy przewozów, często na kilkaset ładunków rocznie na jedną z setek relacji
3. Katalogi branżowe i dzwonienie, mailowanie
4. Spotkania na różnych spędach, targach
5. Znajomości, polecenie
  • Odpowiedz
@Perse: bierzesz telefon i dzwonisz po firmach, pytasz o ludzi zajmujących się tą działką w firmie. Tylko nie jest to jeden,, dwa dziesięć telefonów tylko 50 dziennie przez tydzień, potem jakiś @ do nich "w nawiązaniu do rozmowy...." . Masz własny tabor, to duży atut. Niektóre firmy zlecają transport w kółku i nie zezwalają na odsprzedaż na giełdziarze.
Możesz też podłączyć się pod prowadzenie do jakiejś spedycji.
kursami spedycyjnymi nie zaprzątaj
  • Odpowiedz
  • 0
@siemando: na prowadzeniu pod spedycja aktualnie tez sie specjalnie nie zarobi, wiec chyba trzeba sie zebrac w sobie i zaczac telefoniczno mailowe naganianie :).

Firmy produkcyjne do ktorych dzwonicie / piszecie znajdujecie normalnie w google i oceniacie na szybko czy moga potrzebowac transportu? Chodzi mi o to ze chcialbym zostac przy transporcie na wschod, a strzelajac na slepo pewnie ciezko na takie trafic
  • Odpowiedz
  • 0
@eloyard: za #!$%@? nie ma poteznych kar po kilkadziesiat tysiecy euro? Czy nikt tego nie egzekwuje?

Gieldy kontraktow, jest cos takiego? Czy masz na mysli zdobywanie kontraktow przez taka akwizycje jak kolega wyzej?
  • Odpowiedz
@Perse: jeśli wozisz na wschód, to powinieneś się orientować co tam jeździ i szukać firm o takim profilu. Ja biorę wszystkie kierunki. A to czy ktoś wozi widać po stronie. Pamiętaj że wchodzi jeszcze u Ciebie weryfikacja klienta, czy płaci w terminie. W jedną stronę możesz brać zlecenia bezpośrednio a powrót z giełdy. Popatrz sobie przetargi, są na Timo.com, ale tego akurat nie robiłem.

Napisz mi jaki wschód Cię interesuje, kiedyś
  • Odpowiedz
za #!$%@? nie ma poteznych kar po kilkadziesiat tysiecy euro? Czy nikt tego nie egzekwuje?


¯\(ツ)

Gieldy kontraktow, jest cos takiego? Czy masz na mysli zdobywanie kontraktow przez taka akwizycje jak kolega wyzej?


@Perse: ticontract/transporeon przychodzi do głowy, ale też giełdy wewnętrzne dużych operatorów typu np DHL. Po angielsku to się zwie: Transport Tender
  • Odpowiedz