Wpis z mikrobloga

Mam głupie #pytanie czy może bardziej #pytaniedoeksperta. Czy istnieje taka możliwość, aby być powiadamianym o jakiejkolwiek zmianie na stronie? Wytłumaczę bardzo prostym językiem, bo nie jestem into IT aż tak bardzo. Jest sobie pewna strona prosto napisana (instytucji, miasta, jakiejś szkoły itd.), na której nie ma opcji rejestrowania się ani zakładania konta. Idąc dalej, nie ma powiadomień w postaci dźwiękowej czy takich wyrażonych przez czerwone kropki, np. jak na Wykopie, FB, w apkach. No i do sedna. Ta strona ma podstrony typu galeria, newsy, wydarzenia w okolicy. Zależy mi na konkretnej "podstronie" po slashu, na której ciągle wprowadzane są zmiany, bo pojawiają się nowe wersje dokumentów, nowe pliki, nowe informacje tekstowe, więc za każdym razem tam wchodzę i sprawdzam manualnie. Czy da się jakoś dostać do tego kodu, aby być powiadamianym na kompie o jakichkolwiek zmianach wprowadzanych na tej podstronie? Edycji? Istnieją jakieś skrypty czy coś do tego typu działań? Słyszałam o kanale RSS, ale nie wiem, co z tym dalej i czy w ogóle rozwiąże mój "problem". Czy istnieją jakieś gotowe, uniwersalne rozszerzenia do powiadamiania? I hope you get what I mean. Pomocy, Mireczki. Życie byłoby wtedy o wiele łatwiejsze. #informatyka #programowanie dla zasięgu
  • 5
@schantelle: google: 'website change detection'. Jest dużo stron do tego. Jeśli chodzi o własne rozwiązania: ktoś i tak musi pobrać tą stronę co jakiś czas i dokonać analizy. RSS to dobrowolne notyfikacje z danej strony, strona instytucji raczej nie będzie tego miała