Wpis z mikrobloga

Chciałbym odbierać w samochodzie przez radio pewną stację radiową (mam dość słuchania ścieku głównego nurtu). Problem jest jednak taki, że mieszkam jakieś plus minus 50km od nadajnika a sama stacja z tego co widzę na wiki nadaje z mocą 0,5KW czyli raczej mała. Da się zamontować w samochodzie jakiś wzmacniacz sygnału albo coś takiego? Te większe, znane typu RMF czy Zetka odbierają normalnie i bez problemów. Ta stacja którą chcę odbierać w zasadzie też działa ale podczas jazdy lubi zaszumieć i nie da się jej komfortowo słuchać. Mam oryginalne radio przeznaczone do tego samochodu i oryginalną antenę.
Jechałem kiedyś busem który odbierał tą stację i w moich okolicach odbierało normalnie.

#motoryzacja #samochody #radio #elektronika #kiciochpyta
  • 17
@Czarodziej_z_Boboli: Wzmacniacz nic nie da, tylko antena o większym zysku a instalacja takiej na samochodzie to z deka słaby pomysł. 50 km i 0.5 kW EIRP to już dość mało, taki RMF pruje przeważnie po 120 kW EIRP z większych RTCN'ów.
@Patryk4: @cwlmod gdyby tylko moje radio miało jakiś dostęp do internetu to bym pomyślał, a nie chce mi sie kombinować z telefonami i podłączeniami pod aux, wolę normalnie włączyć radio i tyle. Mam dość słuchania jakiejś sanah czy innej bryski z ich rakowymi tekstami piosenek xD
@dktr Odbieram sygnał z jednego z najwyższych RTCN w polsce więc pewnie dlatego w ogóle mogę złapać sygnał :D No o tych wzmacniaczach czytałem, że
nie chce mi sie kombinować z telefonami i podłączeniami pod aux


@Czarodziej_z_Boboli: Niestety tylko to ci zostało, a wiem jak niewygodne jest takie puszczanie radia, szczególnie jeśli nie ma apki do tego tylko ze strony. Mi by się nie chciało niczego przerabiać dla jednej stacji, ale jak widać temat jest duużo bardziej skomplikowany

Mam dość słuchania jakiejś sanah czy innej bryski z ich rakowymi tekstami piosenek xD

BTW Ty jakiś stary
@dktr: a no chyba że tak xDD A jakaś po prostu dłuższa antena nic nie zmieni?
@cwlmod Jeśli 26 lat to stary dziad to tak :D Nie podoba mi się to co puszczają w głównych radia a już zwłaszcza te dwie "artystki", a znalazłem stację która nadaje starą muzykę którą z chęcia słucham. Ale tak, masz rację że dla jednej stacji nie opłaca się robić jakiś kombinacji i temat sobie chyba
@Czarodziej_z_Boboli: Stary duch w młodym ciele xD Nie wiem dlaczego napisałeś "artystki" w cudzysłowie. Obie babki świetnie śpiewają i robią luźne piosenki popowe z nowoczesnym twistem. Bryska jest młodsza i śpiewa z innej perspektywy, ale sanah przecież śpiewa dla 25-35 latków.

Będziesz miał kobitę to zrozumiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@cwlmod: Samej umiejętności śpiewania nie ocenie bo nie znam się na tym ale na pewno wiem że nie podobają mi się teksty w ich piosenkach, są mocno infantylne i głupie, jakby pisane dla 12 latek :)
@Czarodziej_z_Boboli: Nic to nie da. 0.5 kW EIRP i taka odległość to za mało na komfortowy mobilny odbiór, w grę już wchodzi tylko stacjonarna antena o większym zysku zainstalowana gdzieś wysoko na maszcie. BTW, dziś są dobre warunki propagacji troposferycznej i zobacz co można odebrać na zwykłym dipolu zawieszonym na dachu 4 piętrowego bloku.
dktr - @CzarodziejzBoboli: Nic to nie da. 0.5 kW EIRP i taka odległość to za mało na ...
@Tracz_Janusz: Radio Plus, podobno to stacja katolicka (xD) ale nigdy nie słyszałem tam niczego poza normalną gadką prezenterów, wiadomościami co godzinę i starymi piosenkami, ale też nie słuchałem dłużej tego radia i tylko w godzinach popołudniowych.