Wpis z mikrobloga

Halo Mireczki narciarze. Jadę na narty, będzie to mój łącznie 5 lub 4 wyjazd w życiu na narty (3-4 weekendowe i raz w Alpy na tydzień) i jeżdżę jako-tako na 5-6(?)/10 myślę, Tzn czerwone objeżdżalem w Alpach z funem pod koniec wyjazdu a i czarne zjechałem kilka razy z pewnym zdziwieniem wręcz bo może i nie były to piekne zjazdy ale bez śmierci w oczach. I teraz pytanie. Gdyż bowiem jadę raz drugi w Alpy no i postanowiłem kupić wreszcie swoje buty (wcześniej tylko wypozyczone sprzęty).
Narty planowałem wypozyczyc, gość w sklepie w sumie również polecał wypozyczyc ale jak mi polecił po konsultacji magnum supershape albo voelk deacon to koszt wychodzi 500 zł na mój wyjazd takie narty, powiedział że do moich butów wagi i umiejetnosci to lepiej fajnej narty "posmakować" i zobaczyć o co chodzi a potem może korygować, znaleźć swój model i kupić. No i w sumie ma chłop rację, ale 500 zł to w sumie 20% nowej narty albo 50% używanej xD i mam dylemat. Warto kupić takiego "pewniaka" typu supershape (podobno narta sama jedzie i generalnie nie ma bata żeby komuś nie grała) tak w ciemno czy bezsensu? Uzywka? Trochę loteria...?
Jeśli chodzi o sam aspekt finansowy to nie mam problemu żeby wydać 2,5k na nartę choć tego nie planowałem, po prostu wewnętrzna cebula się we mnie budzi że szkoda ładować tak dużo jak można kupić i mieć :p tylko czy to mądre w moim przypadku?kupic? Nie kupić? Co kupić? Poradzi ktoś?
Raczej all-round nie slalom, mam 185 i takie 90kg, but 110/120, jak jeżdżę pisałem wyżej.
#narty #narciarstwo
  • 8
@jadepobiegac 1. na bank z takim doświadczeniem przeceniasz mocno swoje umiejętności 2. niech ktoś pomoże Ci w doborze buta żebyś nie kupił zbyt wąskiego/szerokiego nie patrz na markę tylko wygodę - celuj jak mówisz w jakieś 100-110. 3. nie kupuj używanej narty bo pewnie wtopisz 4. taki magnum 170 -177 to chyba dobry wybór
@Piotr--K: mam Nordica 110/120 dobrane przez bootfiteta
Czy 5/10 to wysoka ocena umiejetnosci?wg skali na ntn.pl robię dokładnie to co 5 i prawie to co na 6
Według tego siebie oceniałem.
Narta 177 nie będzie zbyt trudna dla mnie?
@Fasolek 184,5 dokładnie :p
@Piotr--K przeczytałem jeszcze raz dokładnie opis tej skali z ntm i jednak tak ucziciwie mam 4,5-5/10 a nie :p
Kurcze to mnie zaskoczyłeś, mam plan zejść delikatnie z wagą do 85-87, trochę się boje tych 177, to może jednak wypożyczę je najpierw jednak :)
@jadepobiegac: jak byś szukał to na Poniwcu w ustroniu jest punkt testowy Head. Maja wszystkie długości i większość najnowszych modeli.
100 zł kosztuje wypożyczenie i możesz w czasie wypożyczenia zmienić 3 pary nart.