Wpis z mikrobloga

@BeatboxRocker: Z tego co wiem to w fantastyce o wiele łatwiej przedstawić trans niż geja bo uwaga uwaga - magia, klątwy, czary i eliksir wielosokowy xD A geje siedziały w podziemiu albo w kościele i przekabacały małego Dumbiego na swoją stronę xD Z tego co wiem to UK w tamtym czasie znaczy się społeczeństwo było tak rozwalone przez wódkę i ciężką pracę że zaczęli sprowadzać sobie kolorowych cudzoziemców by na nich
  • Odpowiedz
@BeatboxRocker: nie żeby coś, ale wciskanie tego, że gra nie oddaje realiów społecznych XIX to trochę iks de w tym uniwersum

raz, że problem rasizmu jest w nim poruszony jedynie na poziomie czystości krwi w kontekście bycia czarodziejem z urodzenia bądź nie i nic nie wskazuje by istniał też w rozumieniu rasowym
nawet temat niewolnictwa jest w nim dotykany na poziomie relacji ludzi i istot humanoidalnych

nie mam pojęcia skąd pomysł,
  • Odpowiedz
@BeatboxRocker: ja tam się zgadzam i popieram, ale murzyni i lewactwo by nie kupiło gry, a to dla devow i wydawcy najważnieszjesze. Kasa musi się zgadzać i tyle. Chodzi tylko o hajs. Jeśli chcecie zmiany, nie kupujcie gier fałszujących historii i rozmywających kulturowo kontekst tychże.
  • Odpowiedz
@BeatboxRocker a ja dzisiaj trafiłem na artykuł że nie ma bardzo białego odcienia skóry i myślę no trochę chyba przesada, parę godzin ściągania później odpalam pierwszy raz grę i faktycznie z 15 odcieni mulatowo-czarnych i parę jaśniejszych wyglądających prawie tak samo, nie da się zrobić postaci o faktycznie białej skórze w typie nordyckim (albo moim 20kg temu)
  • Odpowiedz
@BeatboxRocker: ogólnie to mnie to lotto, ale jak ta baba od merlina powiedziała że ma żonę to jebłem xD

na pewno kościół pozwolił na małżeństwo 2 kobiet w tamtych czasach, a nie zaproponowali alternatywy w postaci spalenia na stosie

o jeszcze ten barman o ile dobrze pamiętam, niezły mindfuck jak się odezwał xD
  • Odpowiedz
na pewno kościół pozwolił na małżeństwo 2 kobiet w tamtych czasach, a nie zaproponowali alternatywy w postaci spalenia na stosie


@Miecz12: biorąc pod uwagę fakt, że to gra o czarodziejach wszyscy powinni spłonąć na stosie, bo na czary pewnie też by nie pozwolił xD
już nie wspominając, że w świecie czarodziejów nie ma religii, a przynajmniej nie jest wzmiankowane w książce nigdzie by któryś jakąś wyznawał

nie da się zrobić postaci
witajswiecie - >na pewno kościół pozwolił na małżeństwo 2 kobiet w tamtych czasach, a...

źródło: Schowek01

Pobierz
  • Odpowiedz
już nie wspominając, że w świecie czarodziejów nie ma religii, a przynajmniej nie jest wzmiankowane w książce nigdzie by któryś jakąś wyznawał


@witajswiecie: to ciekawe bo święta bożego narodzenia obchodzą itp
  • Odpowiedz
to ciekawe bo święta bożego narodzenia obchodzą itp


@Miecz12: ale zdajesz sobie sprawę, że to święto wbrew nazwie da się obchodzić w sposób całkowicie areligijny?

robi to nawet przeważająca część niewierzących w naszej części świata
  • Odpowiedz