Wpis z mikrobloga

Mam serwis z #ogloszenia #nieruchomosci i o ile jest jakiś ruch na tym serwisie to nie ma ogłoszeń i szukam rozwiązania, aby tych ogłoszeń było więcej.
Jednym z pomysłów było pisanie do firm zajmujących się nieruchomościami, ale nikomu nie chce się dodawać ogłoszeń do mało znanego serwisu nawet jak one są za darmo.
Idąc dalej wpadłem na pomysł jakiegoś api w swoim serwisie, aby każdy mógł się podłączyć i ogłoszenia wchodziły z automatu jeśli są dodawane w jakimś oprogramowaniu, aplikacji, ale znów tutaj raczej musiałbym się dogadać z autorami danych aplikacji, aby też udostępnili mi jakieś połączenie i tu rodzi się #pytanie
Czy jest jakiś serwis, aplikacja, oprogramowanie, które jest używane przez branże nieruchomości i daje możliwość spięcia to z serwisem ogłoszeń?

maphome.eu
#programowanie #internet #programista15k
  • 6
Jakieś promocje? 500 Zeta za co 50mieszkanie sprzedane przez portal czy coś takiego. Liczby trzeba by dostosować.
No i koniecznie integracja z Facebookiem, jakieś wstawianie ofert na grupach FB dla szukających mieszkań może nawet?
@nophp: biura nieruchomości korzystają z aplikacji do obsługi afert, skąd oferty są eksportowane na darmowe jak i płatne portale. Z reguy portale wystawiają ftp gdzie przez program umieszczany jest zip (xml + zdjęcia) nie pamiętam już dokładnie ale chyba nazywa się to standard otodom. Uderz do firm dostarczających oprogramowanie dla biur.

Z tego co pamiętam to takich portali jak twój w eksportach do ustawienia było koło setki.
@MilionoweMultikonto: Raczej nie badałem rynku, a chciałem stworzyć coś podobnego do justjoin.it z mapką, ale nie kopię tego serwisu. No i dzięki maphome.eu i kilku innym projektom przeprowadziłem się 100 km do trójmiasta
@nophp: Przydał by się jakiś portal, żeby w końcu usunąć te pijawki ludzkie - pośredników. To by było piękne. Myślałem o tym ale to praktycznie niemożliwe. Trzeba by zrobić portal na którym ogłoszenie wystawić można tylko bez pośredników i podpisujesz umowe, że jak sprzedasz za pomocą portalu to dajesz 1% i z drugiej strony klienci też muszą utrworzyć konto i np wtedy mogą się kontaktować tylko za pomocą portalu tam jest
@wielki_hrabia_spekulacji: No właśnie sam niedawno szukałem mieszkania na wynajem i to jest tragedia. Masz pośrednika, który chce dole za mieszkanie lub wlicza to w koszty wynajmu i masz 2 tys. zł. za 35 m2., gdzie jak znajdziesz od właściciela to masz 1600 zł. miesięcznie i 44 m2, ale to znów trwa. Mi zajęło 3 tygodnie znalezienie mieszkania na wynajem, które co prawda ma swoje wady, ale wszyscy przynajmniej przyznają, że za