Wpis z mikrobloga

Siema mirki, chcę szybko rozliczyć PITa, żeby mieć z głowy. Mam na swoim PIT-11 z mojego korpo w rubryce 6 ("Urząd skarbowy, do którego adresowana jest informacja") wpisany mój US z adresu zameldowania, niech będzie że to Urząd Skarbowy w #!$%@? w woj. Podlaskim. I mam tak wpisane od zawsze. Raz jeden, kilka lat temu, chciałem rozliczyć PITa w Warszawie, bo tu mieszkam i pracuję od lat, to potem do mnie Skarbówka wydzwaniała, że tak niewolno i że muszę rozliczyć tego PITa w tym #!$%@?. Zrobiłem korektę, #!$%@? się i zapomnieli o mnie.

No ale w tym roku się uparłem i serio chcę rozliczyć się w Warszawie - nie chcę sponsorować swojego rodzinnego miasta, bo mam je w piździe xD A w Warszawie żyje, pracuję i chcę Trzaskowskiemu dać moje ciężko zarobione złotówki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co muszę zrobić, żeby to rozliczyć w Warszawie i żeby nikt do mnie nie wydzwaniał i żebym nie miał problemów? Jakieś oświadczenia, wnioski? Jak to się ogarnia?

A i adres zameldowania też mam w #!$%@?, nie mam meldunku w Warszawie.

#pytanie #podatki #pit #finanse #ekonomia
  • 6
@FanRuskichPierogow: O ile wiem urzad potrzebuje adresu zamieszkania, nie zameldowania i tak juz od wielu lat. Adres zamieszkania to miejsce, gdzie ulokowales swoje tzw istotne interesy zyciowe, a wiec np. mieszkasz, pracujesz, uczysz sie itp. Z tego co wiem nie musisz tego udowadniac, tylko wpisujesz ten adres w PIT i wysylasz do US odpowiedniego dla twojego miejsca zamieszkania. Mozesz od biedy napisac maila do starego urzedu, ze rozliczyles sie w innym