Wpis z mikrobloga

Oglądanie doktorka robi się przygnębiające - szczególnie jak odpalam go na swoich 65 calach w salonie i widać jak patrzy w jeden punkt ekranu - na Zychowicza i tak jakby miał się zaraz rozpłakać. Nawet jak mówił Wolski / Bartosiak to dalej wpatrzony był w Zychowicza. Obsesja jest szkodliwa, doktorku.

Oczywiście niehabilitowany dalej gada głupoty na temat Chin. Ma obraz kraju środka, taki sam jak byłem dzieckiem w latach 90. Dziadek opowiadał mi, że te wszystkie moje zabawki to robione są przez dzieci w Chinach za miskę ryżu. Zawsze sobie wyobrażałem jak strasznie biedni muszą być ci Chińczycy. No, ale to było 25 lat temu. Polska patrząc z dzisiejszej perspektywy też była biedna. Wszystko się zmienia. Wschód goni zachód.

Tak więc doktorek sypnął jak zawsze, że "te wszystkie zabawki i laptopy to można se przenieść do Indonezji czy tam Bangladeszu. Zachód wygrał" - Doktorku niehabilitowany, Chińczycy to mają w doopie czy produkują dalej zabawki, czy nie xD To jest jakieś 0,001% ich PKB. Gdybyś nie zatrzymał się w rozwoju w 2005 roku, to wiedziałbyś że Chiny są teraz technologiczną potęgą - i to tam tkwi ich moc. Mają najbardziej rozwiniętą sieć 5G na świecie. https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/my-sie-nadal-grzebiemy-a-chiny-pokazuja-jak-rozwijac-5g Europa i USA są w tyle. A jak doktorku, niehabilitowany ty mój wykładasz bezpieczeństwo to powinieneś wiedzieć jak ważne dla łączności jest wprowadzenie jak najszybszego połączenia sieciowego. 5G bije na głowę LTE pod każdym względem. W dodatku to Chińczycy mają know - how jak taką infrastrukturę 5G budować. W Polsce infrastrukturę miało budować chińskie Huawei. W Niemczech zaczęto budowę dopiero w 2019 roku, kiedy było to możliwe za pomocą Deutsche Telekom. Wcześniej Niemcy nie chcieli chińskiej infrastruktury u siebie. Gdy dopiero zaczęli budować - w większości chińskich miast 5G było już dostępne.

NA temat baterii samochodowych i tego, że 80% produkcji odbywa się w Chinach już tu kilka razy pisałem i nie chce mi się powtarzać.

Doktorku, zakoduj to sobie do łba - Chiny to nie ZABAWKI i LAPTOPY! Czego ty tam nauczasz na tym bezpieczeństwie?!

#napierala #schoweknamiotly #bestiazewschodu
Pobierz
źródło: 330095410_771830080450800_6312110198601901748_n
  • 4
@Mjj48003:

5G bije na głowę LTE pod każdym względem


No nie do końca. W niskich i średnich częstotliwościach jest tylko odrobine lepsze od 4g. Nowością jest wykorzystanie fal o wysokich częstotliwościach, ale nadają sie one tylko do bardzo wyspecjalizowanych celów, bo mają bardzo krótki zasięg kilkudziesięciu metrów i zatrzymują je przeszkody np. ściany.
@czokobons: No tak, pod względem zasięgu jest wciąż słabo i budowanie infrastruktury jest bardziej mozolne. U nas 5G to chyba tylko w miastach wojewódzkich jest, chociaż w niektórych miejscach poza Warszawą mi łapie.

W Korei 5G elegancko śmiga ponad 10x szybciej niż LTE. W USA widać, że jeszcze ssom pauke i nie mają jeszcze "prawdziwego 5G". Nie mam danych z Chin, ale myślę, że może to działać na podobnym poziomie jak
Pobierz
źródło: 25146