Wpis z mikrobloga

Mirki jestem na kupnie Renault Trafic II natomiast jest jedna niepewna kwestia - ciężko chodzący wybierak zmiany biegów. Auto przyjechało ze Szwecji, Sprzedawca spryskał łożysko igiełkowe ale nie pomogło. Teraz pytanie - czy to jakaś częsta przypadłość i jest dużo opcji że wina leży gdzieś w osprzęcie, linkach czy może to być wadliwość samej skrzyni?

#motoryza #samochody #kiciochpyta #francuskie #mechanikasamochodowa #mechanikasamochodowa #renault #trafic
cebula12klocuch13 - Mirki jestem na kupnie Renault Trafic II natomiast jest jedna nie...

źródło: renault-trafic-pass__293135206-460x345

Pobierz
  • 8
@cebula12klocuch13: jeździłem jednym trafikiem 2.0 dci i też w nim skrzynia #!$%@? chodziła przy tych temperaturach, ale ogólnie ona jest dość kiepska, zwłaszcza w 2.5 dci pada bo nie wytrzymuje momentu obrotowego silnika (tam chyba na styk wytrzymuje te 320 nm, a że 2.5 dci świetnie idzie od dołu to skrzynia pozbawiona dwumasy mocno dostaje po dupie), 2.0 dci jest trochę słabszy i ma beznadziejną krzywą momentu to tam dłużej pożyje
serwisuje flotę 8 takich trafików i vivaro, wymień linki wybieraka na oryg i ustaw koniecznie wbijanie 1 i 2 biegu to pomoże, plus smarowanie samego wybieraka pod ta szmacianą osłoną lewarka jak coś to PW
@Pangia oglądałem benzynę 2.0 16v (pod LPG) ze Szwecji chociaż okazała się padaka totalna. Ciężko będzie tu coś kupić, bo benzyny wychodziły właśnie tylko na Skandynawie, chyba będę musiał zainteresować się jakimś dieslem..

@u-man: dzieki! jak ocenisz awaryjność? Byłem oglądać 2.0 w benzynie (biały kruk) ale padaka, raczej ciężko o benzynę, choć diesla się boję, to jaki będzie wyborem typu najmniejsze zło?
@cebula12klocuch13: nie słyszałem żeby benzyna szła tylko na skandynawię, raczej była ogólnie mało popularna bo w czasach gdy ta generacja trafika była w salonach uważano diesla za ekologiczny napęd i nikt sobie nie zaprzątał głowy benzynowymi silnikami, zwłaszcza że 120 koni szału nie robi w tym aucie - wiem bo jeździłem, jeszcze na dodatek egzemplarz jaki miałem do dyspozycji miał beznadziejne wyregulowaną instalację gazową i na gazie auto było bardzo mułowate,