Wpis z mikrobloga

#ukraina
hej jako że ukraińcy to nasz bratni naród zacząłem się uczyć ukraińskiego i pomyślałem że dobrym ćwiczeniem będzie czytanie i tłumaczenie ukraińskiej wiki ale jeden arytkuł sprawia mi duże problemy bo jest tam dużo dziwnych słów i kompozycja zdań jest jakaś dziwna.Czy ktoś znający ukraiński mógłby przetłumaczyć ten artykuł i krótko go streścić w komentarzu?Dzięki temu łatwiej mi będzie sobie z nim poradzić,tutaj wklejam link:
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%8F
Z góry dziękuję!
  • 13
@muskutanin: Przepraszam kolegę, ale naprawdę kolegi nie rozumiem,ja tylko proszę o pomoc w przetłumaczeniu ukraińskiego artykułu i nic więcej.Czy znajdują się w nim jakieś nieodpowiednie treści i dlatego kolega nie chce mi pomóc go przetłumaczyć?
@muskutanin: To naprawdę był artykuł o rzezi wołyńskiej? Co za niefortunny wypadek, zapewniam kolegi, że nie wybrałem go umyślnie, ponieważ wiem, że to bardzo drażliwy temat i nie chciałbym niszczyć relacji polsko-ukraińskich ani siać ruskiej propagandy. Gdy wszedłem na stronę ukraińskiej wiki , nie wiedziałem który artykuł wybrać więc postanowiłem zostawić sprawę losowi i kliknąłem Випадкова стаття czyli Losuj artykuł po polsku.Woe is me,jak to mówią po angielsku.No nic,ale tak w
@jozef-dzierzynski: ale przecież kolega @muskutanin powiedział mi że akurat ten artkuł odnosi się do rzezi wołyńskiej której dokonali...ukraińcy,a przynajmniej tak się dowiedziałem z polskich źródeł.Koledze widocznie artykuły musiały się pomylić.
@mirekkomarek nie przypominam sobie bym dodawał taki wpis,ale miesiąc temu ktoś włamał się na moje konto więc to może mieć z tym związek.