Wpis z mikrobloga

@clubcard: Powstaną liczne generatory kodu online, dzięki którym każdy Kowalski, jego żona, babcia i pies będą mogli naprodukować masę gównokodu, a potem żywi programiści będą musieli to poprawiać/naprawiać/urzeczywistniać by działało.

I cyk, tak się rodzi dodatkowy popyt na programistów wbrew oczekiwaniom gołodupców, którym się marzy rozkułaczanie "klikaczy w kąkuter za tysiące" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@clubcard
najlepsze jest to, że casuale spoza IT myślą, że program komputerowy to jeden skrypt, który nie wymaga indywidualnej integracji z systemami i API innych aplikacji, nie wiedzą co to CI/CD, nie wiedzą co to mikroserwisy i konteneryzacja, ale za to pierwsi kłapią dziobami, że w końcu te informatyki się doigrają i AI ich zastąpi, bo przecież kto to widział klikać w komputer i zarabiać półroczna pensje Janusza XD

Tymczasem chatbot potrafi
@Kamokamo: Trochę sobię generuje w pracy teraz chatgpt, głównie skrypty testowe, np load test kazałem mu wygenrować do k6 bo nie chce mi się tego pisać. Chyba ze 20 min generowałem file post i w końcu jebłem i sam napisałem x )
Ze względu na to jak to działa i jaka jest tego mechanika to może (i napotkałem to wielokrotnie) generować głupoty.
@aczutuse: nie no są w projekcie też bierni developerzy, tj. code monkeys. Oni tylko czekają na jire z wymaganiami i sugerowanym rozwiązaniem, które ustalili ci mądrzejsi od nich
@muchatse: No to u mnie chyba wszyscy tacy są. Nic nie pytać, tylko klepać tak jak jest napisane w tasku.

Chciałem pracować z PO ramię w ramię to chłop nie ma czasu.

Chciałem pytać architektów i pokazywać im, że to co nam narzucają jest złe i nie pomyśleli o wszystkim to mnie na drzewo spuszczali. A jak zrobiliśmy coś po swojemu to potem kazali odkręcać, bo nie tak nam to kazali
@Kamokamo: Nie jestem specem, ale wydaje mi się , że taki chat bot może być przydatny jak ktoś się uczy programować. Nie wiem, zapytasz go o jakieś komendy to ci powie, zapytasz jakies przykłady zastosowania czegoś to pewnie tez coś wypluje itp. Aby AI zastapiła programistow tak naprawdę to by imho musiala osiagnać mozliwośc abstrakcyjnego myslenia a tego raczej bez uzyskania świadomości się nie da. Wiec jeszcze trochę poczekamy (o ile