Aktywne Wpisy
Rabusek +98
Urodziła mi się zdrowa córka
Dostalem awans w pracy w trakcie tacierzyńskiego nie będąc w pracy przez prawie 2 miesiące
złapalem dwoch klientow na part-time consulting
Ten rok zapowiada sie super (ʘ‿ʘ)(ʘ‿ʘ)(ʘ‿ʘ)
Dostalem awans w pracy w trakcie tacierzyńskiego nie będąc w pracy przez prawie 2 miesiące
złapalem dwoch klientow na part-time consulting
Ten rok zapowiada sie super (ʘ‿ʘ)(ʘ‿ʘ)(ʘ‿ʘ)
JeszczeZyje +4
musiałabym mieć takie coś żeby mi założyli aparat i naprawili mordę
https://wykop.pl/link/7011489/teleskop-james-a-webba-odkryl-nowa-egzoplanete-astroszort
Kosmiczny teleskop James'a Webba odkrył swoją pierwszą egzoplanetę. Co o niej wiemy?
Najmłodszy profesor znalazł klucz do ludzkiego serca? - Mateusz Hołda
https://wykop.pl/link/7011413/najmlodszy-profesor-znalazl-klucz-do-ludzkiego-serca-mateusz-holda
Nie wiemy jeszcze wszystkiego o ludzkim sercu - mówi Mateusz Hołda, lekarz i najmłodszy profesor w Polsce. Nasz gość w rozmowie z Natalią Schmidt-Polończyk ujawnia swoje naukowe fascynacje i najnowsze odkrycia w dziedzinie anatomii serca.
Czym są tajemnicze kieszonki i czy każdy je posiada? Jaki mają wpływ na ryzyko udaru? Jak możemy zobaczyć nasze serce w druku 3D? Czy po operacji serca przestajemy kochać? Mateusz Hołda zdradza też, jak zrobić zawrotną karierę naukową i co z perspektywy czasu by w niej zmienił. Gość: Mateusz Hołda - lekarz, anatom, kardiolomorfolog. Został najmłodszym profesorem w Polsce w wieku 29 lat, a wcześniej – jako pierwszy w kraju – obronił pracę doktorską przed ukończeniem studiów magisterskich. Znalazł się na liście ‘30 under 30’ magazynu Forbes. Przewodniczący zespołu badawczego HEART na Uniwersytecie Jagiellońskim. Bada architekturę ludzkiego serca.
Materiały jutra – poprzez wieki i dziś
https://wykop.pl/link/7011571/materialy-jutra-poprzez-wieki-i-dzis
Zacznijmy od podstaw. Czym dokładnie jest fizyka materiałowa? W tym odcinku przyjrzymy się historii i rozwojowi fizyki materiałowej. Od jej formalnych początków w Wyścigu Zbrojeń, kiedy to metal rządził światem, po czasy nam współczesne, które dały początek nanomateriałom. Patrząc w przyszłość zapytamy, jaki wkład w fizykę materiałową może mieć sztuczna inteligencja. Materia to podstawowy budulec świata, którego doświadczamy zmysłami. Tak wszechobecna, i powszechna, że często pomijana. A jednak to właśnie materiały, którymi posługiwał i posługuje się człowiek mają ogromny wpływ na rozwój ludzkości jako cywilizacji. Materiały pozwalają zarówno na przełomy technologiczne, jak i wygodne życie codzienne. „Kwestia Materii” to krótka seria popularnonaukowa, w której przyjrzymy się podstawowym zagadnieniom związanym z niezwykle ciekawą dziedziną nauki, jaką jest fizyka materiałowa. O miejscu materiałów wśród materii opowiada dr inż. Klaudia Żerańska, absolwentka Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Fizyczka materiałowa zajmująca się wszelkimi odmianami węgla, a zwłaszcza grafenem, a także CEO firmy nanoFLAKES, producenta grafenu płatkowego.
Alfabet lamp elektronowych - [RS Elektronika]
https://wykop.pl/link/7011485/alfabet-lamp-elektronowych-rs-elektronika
W kolejnym odcinku "Elektroniki Antycznej" coś o dawnych i współczesnych lampach elektronowych, które, jak się okazuje nadal są produkowane i są dość popularne w pewnych dziedzinach elektroniki.
Bard od Google oficjalnie zapowiedziany. Ma jedną przewagę nad ChatGPT
https://wykop.pl/link/7011831/bard-od-google-oficjalnie-zapowiedziany-ma-jedna-przewage-nad-chatgpt
No i stało się. Google, po eksplozji popularności ChatGPT od OpenAI, odgrażało się wielokrotnie, że ich AI zjada konkurencję na śniadanie.
#technologia #astronomia #kosmos #fizyka #chemia #gruparatowaniapoziomu #komputery #elektronika #ciekawostki #medycyna