Wpis z mikrobloga

Mirasy jak sprawa wygląda teraz z redukcją punktów karnych za opłatą. Czytałem, że już nie ma takiej możliwości - spoko, mieli zrobić kurs 4 dniowy redukujący punkty do zera, ale #!$%@? ile on w końcu kosztuje??? Jeden rabin mówi 500, drugi 2000zł i czy w ogóle te kursy już działają, a jak działają to gdzie można się udać i taki zrobić. Poza tym czy po takim kursie na nowo egzaminy trzeba zdawać? Pytam na zaś. #prawojazdy #samochody #motoryzacja #prawo
  • 7
@apatryk: ale nie musisz brać na siebie punktów jak masz zdjecie z fotoradaru, tyle że płacisz podwójną stawkę mandatu i zaznaczasz że nie wiesz kto wtedy prowadził. Niby mogą dać sprawę do sądu by to wyjasnic ale przy kilku punktach to szkoda zachodu a kasę i tak mają dwa razy większą. Ja raz tak zrobiłem przy 5 punktach ale wtedy były stare stawki jeszcze;)
@apatryk: Kursów obecnie nie ma, zostały zlikwidowane wraz z wejściem ustawy we wrześniu. Ministerstwo pracuje nad nowym programem kursów, tylko że cytując:

Ministerstwo Infrastruktury:

O wejściu w życie obowiązku uczestniczenia w kursie reedukacyjnym poinformuje minister właściwy do spraw cyfryzacji w stosownym komunikacie, wydanym na co najmniej 3 miesiące przed wdrożeniem koniecznych zmian.


(nie mam pojęcia co tu robi minister ds cyfryzacji, nie pytajcie)

Więc no nie spodziewałbym się szybkiego powrotu, obecnie
@Solitary_Man
@siedze_w_samych_gaciach: dostałem 8 od straży miejskiej za wjazd pod zakaz ruchu na starówce, pracowałem jako kurier w Glovo i to jebłem po tym, a że miałem już 6 to 14 już jest niebezpieczna liczba. Pytam w razie co gdzie się kierować jakby odpukac jebli mi za jakąś głupotę 10 punktów, ile kosztuje i czy sam kurs wystarczy, czy jeszcze egzamin trzeba zdać. Sugerowałem się tymi serwisami:
https://gs24.pl/wazne-zmiany-dla-kierowcow-majacych-punkty-karne-od-2023-roku-nowe-przepisy/ar/c4-17098287 - w skrócie,
k w lesie, nic się nie zmienia, jedno wycofują, alternatywy nie ma, zajebiście.

Wielkie dzięki miras.


@apatryk: gdzieś wyczytałem, że raczej nie wrócą w tym roku. Nie pytaj o źródło, ale chyba tu na wypoku. Jak przekroczysz to egzamin. Jeśli nie zdasz to kurs od początku, ładne jaja. To nawet pijacy nie powtarzają kursu na prawko. P.S. poszukaj tu na wypoku, tagi ładnie działają. Czytałem to kilka dni temu.