Wpis z mikrobloga

@4daoz: Ja uwazam, ze niebawem czeka nas skokowy wzrost stop a za nimi lokat. W najlepszym wypadlu stabilizacje na obecnym poziomie. Czyli ja nie pakuje sie long termowo w lokaty bo uwazam, ze moga byc lepsze a mala szansa na gorsze. niestety jestem tylko randomem z vikop20
@MRacheron Zmieniam zdanie średnio co 2 dzień. Nie chcę zakładać konta w pekao. Chcę uniknąć lokat, gdzie trzeba założyć konto bo i tak nie będę z niego korzystać, a mogą pojawić się dodatkowe opłaty. Właśnie liczyłam na MBank bo mam tam konto główne, ale to co teraz się pojawiło niestety w żadnym wypadku nie jest atrakcyjne.
@dzosuaa tak, ja właśnie kończę drugą lokatę w Inbanku. Świetna sprawa, zostałabym, jeśli mieliby 8% dla obecnych klientów, a nie tylko nowych. Jeśli jeszcze tam nie miałeś lokaty, to polecam, wszystko działa jak trzeba.
@MRacheron: No zaczynam się zastanawiać nad tym pekao, bo coś idą w dół te lokaty. Pytanie czy taki trend spadkowy się utrzyma? Może być tak, że w ciągu kilku miesięcy 5% to będzie standard?
@In_thrust_we_trust: a jak to jest ze środkami, które będę wpłacał w trakcie trwania lokaty? Będą się tez liczyły do oprocentowania 8%? Jeśli tak to czy od razu czy np. dopiero z następnym miesiącem?
@4daoz: tak, będą się liczyły. Liczą się od dnia wpłaty. Kapitalizacja i przelew odsetek następuję 1 dnia każdego miesiąca.

Czyli załóżmy że masz 1000 zł tna takim koncie. W połowie miesiąca przelewasz kolejne 1000. Twoje odsetki będą sumą odsetek z 2 tygodni z kwoty 1000 zł i 2 tygodni z kwoty 2000 zł