Wpis z mikrobloga

Dostałem dziś nietypowego sms jakby ktoś prosił mnie o pomoc, na tyle dziwny że o ile to byłby jakiś spam to bym dostał kolejny sms z linkiem do tej lokalizacji. To się jednak nie stało.
Po krótkim namyśle po prostu zadzwoniłem na 112, przekazałem informacje na temat sms oraz numeru nadawcy, z którym nie miałem nigdy do czynienia.
Czy umiałby ktoś z was rozszyfrować te liczby? Czy po prostu dać sobie spokój bo one nic nie oznaczają? Czy może ktoś z was coś podobnego dostał?
#bezpieczenstwo #bezpieczenstwowsieci #antena #radar #gsm #siecikomorkowe #lte #telefony #wykopcsi #csiwykop
Najs1 - Dostałem dziś nietypowego sms jakby ktoś prosił mnie o pomoc, na tyle dziwny ...

źródło: 327743172_555342933294203_505830415897914655_n

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@xdTM: To akurat wiem, ale nie znam tego numeru, zdecydowałem się sprawę podać na 112. Dzwoiłem na ten numer ale poczta tylko odbiera i podana lokalizacja której nie da się za bardzo rozszyfrować lub ja się po prostu nie znam.
  • Odpowiedz
@Najs1 Korzystając z opencellid.org przepisałem dane z SMS-a w podany sposób:
MMC: 260
MNC: 1
LAC: 34121
CID 2345

Strona zwróciła następujące koordynaty:
Latitude: 51.939926
Longitude: 15.502146

Jest to lokalizacja nadajnika GPS (zasięg 1543 m) w Zielonej Górze.
Creepy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam nadzieję, że służby nie olały sprawy
  • Odpowiedz
  • 8
@xdTM: @chaczapuri @chaczapuri @AVOIDME @pierregasly:
Wszystko sie wyjasniło, policja ustaliła że to numer zarejestrowany w firmie która produkuje opaski sos. Więc połączyły mi sie styki
Moja mama w wakacje sprawiła sobie taką opaske, podając mój nr do kontaktu w razie gdyby potrzebowała pomocy. W ten sam dzień 30 min wcześniej niechcący nadusiła przycik SOS i zadzwoniła do niej od razu kobieta z tej firmy czy wszystko jest ok. Powiedziała że
  • Odpowiedz