Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad wymianą swojego s22 na s23 w promocji Samsunga z wykupem smartfona :) Zależy mi na bardzo dobrym aparacie. Czy Waszym zdaniem rzeczywiście będzie tak ogromna różnica pomiędzy jakością zdjęć ze zwykłej s23 a s23 ultra? Na s23 ultra też mogę sobie pozwolić, ale odrzuca mnie wielkość smartfona :( W zeszłym roku przeskoczyłam z dużych smartfonów na małego s22 i jest dla mnie wygodniejszy. Bateria to nie problem, w s22 na moje codzienne potrzeby mi wystarcza. Do podróży kupię sobie i tak powerbank.
Który smartfon z tych mniejszych ma najlepszą jakość zdjęć na dzień dzisiejszy? #s23ultra #samsunggalaxy #android #telefony #smartfony #smartfon #samsung
  • 25
@marta_am: ja bym brał oneplus 11 pro. Te same bebechy (procek+grafika) ale za ok 3100zl masz wesje 16GB 512.Masz 5000mah ze 100W ładowaniem a to robi roznice vs s23 śmieszne 25W. Do tego prosta i przejrzysta nakladka na androida. Aparat Hasselbad też jest bardzo dobry. Mam oneplus 9pro i nie kupuje nowego nie widzę sensu. Mam ladowanie 65W. Od 0 do 100% w pół godziny. Różnicy w prędkości też nie zauważę.
@vulcanitu: sot? Screen on time? Chodzi Ci o bloatware? Nie, nic takiego nie ma. Tu masz praktycznie clean android experience jak w Google phone. Nawet nie ma sklepu z tapetami. Proste i przejrzyste menu. Dodatkowo z boku jest taki suwak, który skopiował Iphone. Przesuwasz go w górę jak wchodzisz na spotkanie czy kladziesz się spać i masz wyciszony telefon. Korzystam codziennie z tego.

Zona ma s21 fe i kolory sa bardziej
K.....n - @vulcanitu: sot? Screen on time? Chodzi Ci o bloatware? Nie, nic takiego ni...

źródło: Screenshot_20230207-170041

Pobierz
@Kubilaj_Chan: ziom nie musisz mnie uczyć oxygena bo używam sam od ponad roku używam( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) o czas na ekranie mi chodzi, bo coś sporo jęczenia jest w tej kwestii z tym modelem
@forest23: ok. Dziękuję. Masz rację. Nie wiem czemu utkwiło mi to w głowie, że to było w OP wcześniej. Gdzieś czytałem i tak mi utkwiło. Dzięki. Ten ficzer powinien być w każdym telefonie na rynku.
@vulcanitu: sorki. Sot jest bardzo dobry. Starcza mi do wieczora bez problemu.
A jak masz 20% podlaczysz na 8-10 minut i zarwz jest 80%. Dlatego nie chce już telefonu z 25-30W lądowania. Wcześniej miałem op 7t pro i niby 30W było spoko ale teraz to jest burza. A te najnowsze jak mają 100 czy 120W (xiaomi) to już nic więcej nie trzeba.
@marta_am: Nie, nie warto zmieniać s22 na s23 dla samych zdjęć. Główna różnica między nimi to dużo lepszy procesor, który w końcu daje normalne czasy pracy na baterii ale skoro tego nie potrzebujesz to po co.
Ewentualnie sprawdz w recenzjach/testach na youtube np Google Pixel 7 pro jakie robi zdjęcia. Idzie go dorwać poniżej 4k w promocji i jest szansa, że zauważalnie przebije samsunga s22.
Ogólnie różnice w fotkach z generacji
@Kubilaj_Chan: Nie wkręcaj ludziom, że Oneplus 9 pro trzyma dobrze na baterii. Gdziekolwiek nie przeczytasz to każdy narzeka na baterie. Na wifi jeszcze jest w miarę ok, ale na LTE jest do dupy. Za to ładowanie go ratuje bo to kwestia 30 minut od 1% do 100%.
Sam mam Op 9 pro.
@kerri: ronike ci wytrzymuje na baterii? Ja tego nawet nie sprawdzam ake długo. Na pewno nie jest to 3 czy 4h. Jestem barso zadowolony po przesiadce z op 7t pro. Widzę różnicę w jasności ekranu, lepszym głośniku, lepsze rozmowy po BT i szybszy czytnik lini papilarnych. Reszta to prawie to samo (wisdomo aparat i ładowanie).

Natomiast nie czuję różnicy miedzy 90hz a 120hz.
@Kubilaj_Chan: Zdarzało się, że 2h sotu robił podczas jazdy autem z włączoną lokalizacją, BT i dosyć wysoką jasnoscią (1080p 120hz).
Normalnie na LTE bywa 3,5h-4h. Na wifi do 6h.
Reszta w tym telefonie jest bardzo dobra, ale nie ma co oszukiwać ludzi bo ten telefon to jeden z gorzej trzymających baterie flagowców.