Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pora raczej już taka, że wszyscy po kolacji i do spania, ale chciałbym się z Wami podzielić ciekawym pomysłem na śniadanie.
SZAKSZUKA czyli jajko sadzone z pomidorami; tylko 5 składników + przyprawy, a smaki takie że ho ho ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Mega pożywny posiłek, który jest w dodatku bardzo tani i prosty w przygotowaniu. Przepis w formie szybkiego 2-minutowego filmiku z napisami

Zapraszam do oglądania i subowania #mickiewiczgotuje

PS: dopiero raczkuję, wszelkie uwagi mile widziane :)

#jedzenie #gotowanie #gotujzwykopem #youtube #polskiyoutube #tworczoscwlasna #chwalesie
wylaczenaamen - Witajcie Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pora raczej już taka, że wszyscy po ko...
  • 15
Za bardzo sie spieszysz. Cebule dłużej smaż, warto też ja wcześniej posolić, ładnie zmięknie i wypuszcza soki. Potem i tak robi sie słodka.
Nie gnęb pingwina, czemu Ty go tak traktujesz? Co przychodzę to ma wszystko usunięte. To nie jest jakiś randomowy leszcz, świetnie gotuje, jest aktywny na tagu od lat, założył tez wiele lat temu strone kulinarną z wykopowymi przepisami: https://mirkoprzepisy.pl/
@arinkao: Nie lubię mocno przysmażonej cebuli :)

A co do tego kolegi wyżej to nikt tu nikogo nie gnębi. No chyba, że w drugą stronę. Ten osobnik pruje się do mnie pod każdym moim "kulinarnym" wpisem. Ja rozumiem, że komuś może się coś nie podobać ale wszystko ma swoje granice. Cenie sobie konstruktywną krytykę, a nie gimbusiarskie docinki w stylu

twój czas już przeminął


jak w usuniętym komentarzu powyżej. Tyle :)
@wylacze_na_amen: Nie chodzi o mocno tylko czy w ogóle ona zdążyła się usmażyć czy tylko podgrzać. Jak włączysz mocny gaz to usmaży się na maksa, jak posolisz i zmniejszysz gaz to bedzie się fajnie karmelizować. Eksperymentuj.

I tak wiesz swoje, wiec Cie nie przekonam, ale akurat ta osoba na całym wykopie to wg mnie jedna z najbardziej godnych szacunku, naprawdę. Może sam jesteś zbyt mało samokrytyczny?
Z jednej strony to dobrze
@wylacze_na_amen: Bardzo fajny przepis, robię podobnie. Jak wspomniano wyżej - dłużej smażę cebulę, ale to kwestia gustu. Grunt to nie przypalić czosnku. Dodaję też łyżeczkę koncentratu pomidorowego oraz węgierską pistę jak mam ochotę na ostre. Można też dodać szczyptę cukru czcinowego i skropić cytryną/limonką.