Wpis z mikrobloga

Szkoda że micro ATX to tak bardzo niewykorzystany potencjał. O ile ITX / SFF to potężny ból tyłka w składaniu i duże ograniczenia, tak mATX jest złotym środkiem: mobo mATX bez problemu zmieści 4 sloty RAM, 2-3 sloty PCIe, 2-3 M.2 i rozbudowaną sekcję zasilania.
Do tego pozwala producentom obudów na innowacje i kreatywność, obudowy slim, cube, desktop, towery wyższe niż szersze itd. Do wyboru do koloru. Ile % użytkowników PC w obecnych czasach potrzebuje mieć typową skrzynkę? Wielkie GPU? Kilka twardych dysków? Patrząc po wynikach Steam hardware survey - nawet mało który gracz się łapie do tej grupy.

#pcmasterrace #komputery
Pobierz L3gion - Szkoda że micro ATX to tak bardzo niewykorzystany potencjał. O ile ITX / SFF...
źródło: TMV12ZaO778U5_VmN-8XGzTUKEZVcZEZsxPpeyAQdOQ
  • 5
nie wsadzisz tam dużej karty jakichś 3 wentylatorowych z górnej półki XD


@Gorkel: No ale jak napisałem, górna półka z takimi wentylatorami to bardzo mały procent rynku. Najpopularniejsze karty każdej generacji to serie XX50 i XX60.
@L3gion: Ostatnio przesiadłem się z formatu ATX na mATX. Żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej xD Dzięki temu mam w miarę kompaktową obudowę, która nie jest aż takim piekarnikiem (dobrze przemyślana wentylacja). Teraz komp ma 32cm wysokości, poprzedni miał 46cm xD
Podejrzewam, że większość ludzi nie jest w stanie w pełni wykorzystać płyt ATX.
Jedyną wadą są ceny mniejszych obudów.
@T1oo: Nie tylko. jak się nie poczyta i głupio kupi płytę główną to się okazuje, że jak się obsadzi slot m2 który leci z chipsetu, to nagle nie można używać krótkiego slotu pcie, albo wszystko jest tak poupychane, że karty wifi się nie wsadzi bo karta graficzna zajmuje w #!$%@? miejsca