Wpis z mikrobloga

Garmin Forerunner 45, lub 245 do amatorskiej jazdy, czy szukać strikte licznika rowerowego na kierownicę? Chcę, żeby urządzenie zliczało kilometry i żeby można było trasę po fakcie wkleić do Stravy, czy innego dziadostwa.
#rower
  • 9
Chcę, żeby urządzenie zliczało kilometry i żeby można było trasę po fakcie wkleić do Stravy, czy innego dziadostwa


@pgjka: wiesz, do takich rzeczy to wystarczy po prostu telefon. Imho, jeśli chcesz czytać jakieś podstawowe dane w trakcie jazdy, to licznik wygrywa. Ale jeśli oprócz jazdy na rowerze, uprawiasz inne sporty i chcesz o nich też zbierać dane, to wtedy zegarek powinien być ok.
@pgjka: zegarek do nawigacji to według mnie słaba opcja. Przez pewien czas używałem to zapisywania trasy. Zliczać kilometry to owszem, ale jak chcesz pojechać w nowy teren i zechcesz skorzystać z navi, to strasznie się będziesz męczył z zegarkiem. Zdaje się że dopiero seria Fenix ma mapę. Zegarki z serii FR ma tylko ślad, który czasem nie wystarcza. Szególnie jak na skrzyżowaniu masz więcej niż 3 drogi.

Jeśli ma być to
@polock: Jak szukałem licznika, to właśnie ku Sigmie się skłaniałem. Wyczytałem tylko, że ma problemy z łapaniem sygnału GPS momentami, ale w większości pozytywne opinie słyszałem. Jeżeli będę brał coś na kierownicę, to pewnie budżetowo uderzę w Sigmę - żeby jakkolwiek wyrobić sobie zdanie.

@Paczek_w_masle Na ten sezon raczej i tak ograniczę się do pedałowania po okolicy - głównie wiejskie drogi, więc trasy znajome, dlatego navi sama w sobie jest mi
Powiesz coś więcej? Jaki model i czy Importujesz trasy na jakieś zewnętrzne apki? Nie gubi sygnału GPS od czapy?


@pgjka:

W tej chwili używam fenixa. Ale swego czasu używałem jakiegoś najtańszego forerunnera. Generalnie fixa łapał szybciej niż Fenix ;)
działał bez problemów wszystko jak należy.
Ślady zrzucam do Garmin connect i stravy. Wybieralem zegarek bo po prostu nie chce mieć licznika na kierownicy a że w sumie więcej biegam niż jeżdżę