Wpis z mikrobloga

Miałbym pytanie do bardziej wtajemniczonych obserwatorów tagu #narkotykizawszespoko, którzy mają kolegę, który miał styczność z czymś więcej niż marihuanen. Ewentualnie sami coś niecoś czytali ;) Zagadnienie dotyka tematów #medycyna #zdrowie oraz #endokrynologia

Był również taki Mirek, który opisywał działanie różnych substancji na człowieka, miałem Go zapisanego, ale oczywiście notatki przepadły. Może kojarzycie login?

Zapraszam również na priv
  • 8
@widzialem: Nie wiem tego, wątpię zeby bylo to powiazane bo nawet przy silnych bodzcach jak wysokie dawki promieniowania problemy nie wystepuja od razu. Raczej watpie ale nie jestem lekarzem i to dosc dziwne pytanie. Ciezko pewnie nawet zeby lekarz wskazal przyczyne, raczej jak przychodzi do niego taki pacjent to zajmuje sie leczeniem a niekoniecznie da rade dojsc przyczyny. Sa rzeczy o dzialaniu kancerogennym jak palenie czy picie i tam ida duze
Ogólnie pytanie tyczy się czy istnieje zagadnienia czy istnieje jakaś korelacja między zażywaniem, a powstawaniem guzów w ciele, w szczególności głowa, szyja, tarczyca. Czy i jakie substancje mogą to powodować?


@widzialem: Masz na myśli nowotwory?
Na pewno palenie tytoniu lub mj może powodować nowotwory.

Chyba, że chodzi o coś innego