Wpis z mikrobloga

Z książek, to ja kupiłem "gra na giełdzie", Chybowskiego i Kubackiej. Absolutne podstawy, ale większość rzeczy spokojnie znajdziesz w internecie. Masz investopedia.com, na której jest trochę suchej teorii.

Z samej filozofi inwestowania jest ciekawy film Williama Ackmana, o tym jak się do tego zabrać.

Jest ciekawy Dokument netflixa o giełdzie. No i mnie ciekawiła też zasada działania fluktuacji cen, to tu masz to chyba najlepiej wytłumaczone na arkuszu.

Może ktoś poleci
finansowa forteca


@C11H15N0: to nie jest dobra pozycja dla osób, które chcą grać na giełdzie.

To bardzo dobra pozycja dla osób, które zaczynają przygodę z inwestowaniem i zastanawiają się jak rozsądnie zbudować portfel inwestycyjny.

Z giełdy w tej książce jest napisane tyle, że nie będziesz mądrzejszy od rynku, zatem lepiej kupić ETF na wybrane sektory i zakończyć temat giełdy.
@Dirk_Diggler: potwierdzam opinię o finansowej fortecy (jestem w trakcie czytania). Sam jestem zielony w tych tematach, chociaż wiem o co chodzi w ike, ikze czy ppk. To jest książka dla takich osób, które zaczynają. Kanał Marcina Iwucia na YT też warto przejrzeć.