Wpis z mikrobloga

Aparat na dyskietki Video Floppy. Takiego grata przytargałem z osiedlowej wiaty śmietnikowej jakiś czas temu. Zdjęcia są zapisywane na dyskietkach w postaci sygnału analogowego a jedyna opcja ich oglądania to podłączenie aparatu do telewizora.
Standard Video Floppy używany był w 80' i 90' do na przykład nakładania napisów lub wyświetlania obrazów kontrolnych w telewizji.
Najwyraźniej Canon wpadł na pomysł, że przyda się to również w domowych warunkach.

Zastanawiam się jakie było zaplecze do obsługi tego wynalazku. Mam na myśli czy istniały na przykład punkty, w których stosunkowo łatwo można było "wowołać" zdjęcia zapisane na dyskietce?

Wrzucam tu i taguję, bo łaknę Waszej atencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

saperro - Aparat na dyskietki Video Floppy. Takiego grata przytargałem z osiedlowej w...
  • 16
aparat na dyskietki 1,44 Aparat zapisywał jpg zwykłe


@Pan_Slon: mieliśmy taki w pracy do robienia dokumentacji foto, w radioplanningu. To było Sony, na dyskietce mieściło się kilkanaście zdjęć. Aparat kosztował fortunę i był obiektem dzikiej zawiści chyba wszystkich :)
aparat robił zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 1600x1200, na dyskietce mieściły się cztery ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@qbaqbaqba: Jak tak patrzę, to zdjęcia mają wielkość od 30KB do 74KB, a dyskietka chyba była standardowa 1,44MB, więc trochę się mieściło ( ͡° ͜ʖ ͡°)