Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
Zdjęcie przedstawia to samo miejsce sfotografowane nie tak dawno, oraz 105 lat temu.
A teraz najważniejsze pytanie, na które chyba nikt nie zna dokładnej odpowiedzi.
Czy te masy lodu, to lądolód, czy wielka góra lodowa dryfującą? Bo jeśli pierwsze, to widać jak zmienia się klimat, (chociaż wiadomo, że zmienia się cyklicznie) jeśli opcja druga, to jest zręczną manipulacja klimatyczną
Słucham państwa.
PMV_Norway - #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
Zdjęcie przedstawia to samo miejsce ...

źródło: temp_file.png6356079806598101727

Pobierz
  • 57
@PMV_Norway: Jęzor lądolodu wcinający się w zatokę.

PS. Kto to k... projektował. W aplikacji wykopu nie można wysłać komentarza bo ikona rozpoczęcia nowego idealnie go przesłania. Czy ktoś to w ogóle testuje?!?! #wykop Wróciłem do wersji mobilnej przez przeglądarkę
@PMV_Norway:

Czy te masy lodu, to lądolód, czy wielka góra lodowa dryfującą? Bo jeśli pierwsze, to widać jak zmienia się klimat, (chociaż wiadomo, że zmienia się cyklicznie) jeśli opcja druga, to jest zręczną manipulacja klimatyczną


@PMV_Norway: Google znajduje tę fotkę i opisuje, że jest to Blomstrandbreen (lodowiec Blomstrand). Zatem tak, na starym zdjęciu jest czoło lodowca, którego to czoła obecnie nie ma (drugie foto), bo lodowiec wycofał się w stronę
@PMV_Norway: Cykliczność i kropka. M.in. dlatego zmieniono "oficjalną narrację" z ocieplenia klimatu na zmiany klimatyczne. W ostatnich latach masz dla porównania zwiększanie na Antarktyce. W tym sezonie są gigantyczne opady śniegu w Ameryce Północnej a narzekali na brak w latach poprzednich.

Osobiście znam to m.in. z lodowca Kaunertal w Austrii gdzie owszem faceci z regionu mi mówili i pokazywali gdzie sięgał dawniej ale teraz znów jest nadwyżka opadów.
Byłem na lodowcu
W ostatnich latach masz dla porównania zwiększanie na Antarktyce


@Saeglopur: W którym miejscu? Lodu ubywa 2000-2500 miliarda ton rocznie, ostatnio bije rekordy - https://svs.gsfc.nasa.gov/31158 . Czy może chodziło ci o ten sławny zasięg lodu morskiego co w przeciwieństwie od Arktyki nie chciał spadać? Na to masz stare informacje, bo od 2016 też ostro spada i właśnie szykuje się rekord:
abraca - > W ostatnich latach masz dla porównania zwiększanie na Antarktyce

@Saeglop...

źródło: uc

Pobierz
Czekajcie, bo się zgubiłem, czy w 2023 roku są jeszcze jacyś ludzie negujący wpływ człowieka na zmiany klimatu? Elita internetu XD
Gazy cieplarniane, takie jak dwutlenek węgla, metan i freony, powodują wzrost temperatury na Ziemi, ponieważ zatrzymują ciepło słoneczne w atmosferze. Kiedy słońce świeci na Ziemię, powstaje ciepło, które jest odbijane i absorbowane przez atmosferę. Gazy cieplarniane utrzymują część tego ciepła w atmosferze, powodując wzrost jej temperatury. To z kolei powoduje, że
Grendisk - Czekajcie, bo się zgubiłem, czy w 2023 roku są jeszcze jacyś ludzie negują...

źródło: co2Temp

Pobierz