Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent

Wyglada na to ze z rozowa nie zalapiemy sie na ten program a raczej nie wezmiemy udzialu . Chcielismy kupic 3 pokoje w Warszawie ( zeby byla sypialnia,salon, dla mnie gabinetu a kiedy moze dla dziecika) , okolo 60m2, z garazem podziemnym. Zycie w grzechu na pelnej czyli kredytu 2% tylko 500k ewentualnie, wklad max 200k - my mamy duzo wiecej. Wychodzi ze max zakup musialby byc do 700k. W Warszawie obecnie kupienie czegos normalnego w tej cenie i dzielnicach ktore nas interesuja ( czyli takie gdzie rozowa nie bedzie sie tluc 1h komunikacja ) graniczy z cudem. Ten warunek ktory ogranicza mozliwosc wczesniej splaty tez mi psuje plany bo chcialbym na poczatku mocno nadplacic zeby maxymalnie zmienjszyc rate, zeby ewentualnie gdyby mi sie cos stalo rozowa nie miala problemow z ratami . Na koniec to ze nie mozna mieszkania sprzedac. A co jak sie okaze ze za sciana mieszka patologia ktory tlucze sie po nocach? Bede siedzial bo kredyt? I na koniec nie 10 lat a 5. Czyli oszczednosci na kredycie 400k nie 120k a 60k. 60k zeby brac na siebie te ograniczenia to juz nie brzmi tak atrakcyjnie ( 60k to nasz 2 miesieczny dochod ) . Mniejszego tez nie kupie bo to juz nie taki etap w zyciu. Wyglada na to ze program nie dla mnie i wracam do szukania juz teraz
  • 10
@NieRozumiemIronii:

ciekawe czy dla związków nieformalnych by przeszło po 50% udziału w nieruchomości na głowę


Imo nie kredyt jest jeden, bank sie przeciez zorientuje

albo dwa mieszkania z podzielonego wcześniej dużego :-).


j/w
@Sibu: o widzisz, jestem w podobnej sytuacji, tylko ja nie szukam w Warszawie a w okolicach Bielska Białej, i tu do 700k jest sporo sensownych opcji po 80m2

Poczekam jeszcze na końcowe warunki ale jak po 3 latach będzie można nadplacić w opór to może być ciekawie

Planuje spłacić w max 5 lat a potem budowa domu
@Sibu pierwsze właśnie patykiem na wodzie pisane, ale drugie jakby formalnie były to dwa mieszkania to oprócz trudności w znalezieniu odpowiedniego mieszkanie nie widzę haczyka na poziomie programu, chyba że jakieś w prawie budowlanym. Na papierze dwie niezależne osoby kupują dwie niezależne nieruchomości.