Wpis z mikrobloga

02 lutego 2015 zginął Andrij Kuźmenko ps.Skriabin - ukraiński piosenkarz rockowy, ukraiński patriota i przyjaciel Polski. Piosenkarz zginął w wypadku samochodowym - zderzył się z jadącym z naprzeciwka mlekowozem, takim samym, jaki mijał w teledysku do piosenki "Kraina" - do dzisiaj w Ukrainie jest to przedmiotem wielu teorii spiskowych.

Kuźma znał język polski i w wielu swoich utworach nawiązuje do polskiej kultury -min. w piosence “Miejsca szczęśliwych ludzi” śpiewa o Zakopanem. Jego córka została nazwana na cześć Barbary Brylskiej, której Kuźma był wielkim fanem.
Artysta wyznał, że inspirował się Lady Pank i wielki wpływ na jego karierę miała piosenka "Sztuka Latania"

Teledysk "Ruina" poniżej:

#muzyka #ukraina #wojna #kultura #ciekawostki
Wiggum89 - 02 lutego 2015 zginął Andrij Kuźmenko ps.Skriabin - ukraiński piosenkarz r...
  • 6
@Wiggum89 byłem na jego grobie w kwietniu tamtego roku, gdy wracałem przez Brzuchowice pod Lwowem. Początek wojny, ja jeździłem jak szalony z humanitarką, a w drugą stronę wiozłem ludzi z dworca kolejowego do Polski. Jednego dnia zrobiłem 3 razy trasę Polska-Lwów.

Zresztą polecam do odwiedzenia tę miejscowość, gdyż Polacy o niej praktycznie nie wiedzą, a jest tam ślicznie.

Jako ciekawostkę powiem, że bardzo dobrze znał się z Kukizem. Poznali się na Majdanie
fierce - @Wiggum89 byłem na jego grobie w kwietniu tamtego roku, gdy wracałem przez B...

źródło: temp_file.png7117166142184678961

Pobierz