Wpis z mikrobloga

@haha123: Zakładasz więc, że wysokość stopy procentowej powinna być liniowo zależna od poziomu inflacji? Już obecne stopy procentowe wystarczyły by zdusić kredyty hipoteczne i leasingi. NBP nie ma wpływu na ekspansywną politykę fiskalną rządu.

Gospodarka USA czy UE jest na innym poziomie niż w PL, możesz przedstawić jakieś argumenty, że dalsze podnoszenie stóp będzie miało istotny wpływ na spadek inflacji?

Przypomnę tylko, że mamy rekordowe nadpłaty hipotek, a znaczący czynnik w
@mickpl ty nadal myślisz że będą podwyższone stopy do takiego stopnia że Kredytobiorcy zrobią Ci wyprzedaż mieszkań xd? Jesteś nieźle zdesperowanay xd
@haha123:

ja tu mam lepsze porownanie

USA realnie stopy -2%
PL - 10%....

mozna? mozna.... kto ora gospodarke, kto dzial na czas, kto na tym lepiej wyjdzie

PS - trzymanie oszczednosci na realnije stopie -10% w goownowalucie, czy w walucie jedynego mocarstwa? Wzglednie jak ktos wieszczy upadek usd, to franki tez maja niezla realna stope, no od biedy EBC.... zlotowka ma prognozy na umocnienie.... na umocnienie oslabienia ;)
aby Anecie rata nie wzrosła.


@mickpl: A co z ratą pana sklepikarza czy pana piekarza? Może wzrosnąć?
I jaki sens ma ograniczanie wrzucania pieniądza na rynek przez banki jak rząd ciągle dorzuca do pieca?

I z ciekawości, kiedy wykreślisz mnie z czarnej listy, bo czasem bym chciał wyprostować twoje wypociny.
@del855: nie wiem co wy macie z tymi realnymi stopami. Zwykle #!$%@? bo żeby to działało to faktycznie musiałaby Ci tak rosnąć pensja. Realia są takie ze w sklepie rzeczy podrożały 30/70% procent ( zależy co) a pensje może poszły do góry o 10-15% i to nie każdemu.
@bi-tek:

pisanie o realnych stopach (przynajmnije dla mnie) nie ma na celu podkreslania "realnosci" tylko to oszczednosc czasu: zamiast pisac, ze amerykanie maja stopy tylko 2% nizej niz my, ale inflacje az 12% nizej, a my to mamy co prawda wyzsze stopy od nich, ale przy az 18% inflacji - to moze podac dwie wartosci realne i juz.... to tez od razu pokazuje, kto jak walczy z inflacja - u nas