Wpis z mikrobloga

@HaPe: lepiej siłownia, nawet nie chodzi o maszyny, bo na początek lepiej ćwiczyć na wolnych ciężarach, tylko dobrze się nauczyć techniki, ale tez chodzi o kasę. W cenie tego sprzętu co wymieniłeś będziesz mieć karnet na 1,5 roku przynajmniej :) A wiadomo, na silce masz każde obciążenie, każda hantle, wiele różnych gryfow + maszyny. Tylko wiadomo, jakiś mądry plan fbw 3 dniowy i jedziesz.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@eurytion: Z techniką to dobra rada, ale to trzeba zainwestować w trenera, gdzieś czytałem że na silowniach duża część osób wykonuje niepoprawnie ćwiczenia. Co do kwesti finansów to polemizowałbym, przy karnecie na kilka msc, 1 msc. wychodzi 90 zł, a ja za 80 zl kupiłem hantle 2x5 kg.
Czy trening na maszynach daje lepsze wyniki?
  • Odpowiedz
@HaPe: Nie, trening na maszynach nie daje lepszych wyników, ogólnie maszyny to najczęściej ćwiczenia izolujące dany mięsień, większość ćwiczeń w planie treningowym to ćwiczenia z wolnymi ciężarami, tzn hantle, gryfy z obciążeniem itp. No dwie hantle mogą kosztować 80 zł, ale nawet najtańsza ławeczka to 700zł, gryf olimpijski 20kg min. 1000zł, a dwoma hantlami 5kg mało można zrobić. Najlepiej mieć 5kg, 7,5kg, 10kg i tak aż do 20kg + wcześniej omawiany
  • Odpowiedz