Wpis z mikrobloga

Czy jesli na umowie stazowej mam konkretną nazwe stanowiska, to musze tą samą nazwe wpisać w CV czy moge wpisywac po swojemu?

Chodzi o to że odbyłem staż, oficjalnie na stanowisku "graphic designer", ale facet który mnie zatrudnil, to programista/developer, ktoremu chyba sie wydawało, że "graphic designer" to okreslenie dla kogos kto zajmuje sie projektowaniem aplikacji mobilnych i dlatego tak nazwał to stanowisko,
A to co robilem bardziej podchodzi pod "Ui/Ux designer" bo głownie zajmowalem sie projektowaniem aplikacji. I to przez większosc czasu nawet nie od strony graficznej, tylko zastanawianie sie co w ogle ma byc w apce do ktorej on dawal jakis ogolny niesprecyzowany i nieporzemyslany zamysł (sam nawet nie byl pewny czy ją robic, ale cos musoialem miec do roboty) wymyslanie funkcjonalności, robienie flowchart, protorypow i potem "wykańczanie" od strony graficznej,
Oprocz tworzenia czegos od zera modyfikowalem tez istniejący design aplikacji, zrobiony wczesniej przez jakaś "graficzke" - ale tu tez nie dostawalem konkretow co zmienic, tylko sam mu dawalem pomysły co by mozna bylo zmodyfikowac albo on przedstawial jakąs problematyke, np. "obawiam sie ze bedzie traktowana troche jak tinder" i. wymyslalem jakąś funkcjonalnosc ktora by troche do tego zniechęcala, czyli np. zamiazane zdjecia profilowe, ktore moglyby sie odblokowywac po wymianie paru wiadomosci itd.
Nawiasem mówiąc, troche mnie traktowal jakbym byl jakims specjalistą z doswiadczeniem, a ja przed tym stazem nigdy nawet nie zrobilem jednego okienka do aplikacji, ani nie znalem figmy

#praca #grafika #ui #ux
  • 21
  • Odpowiedz
@essos: myślę, że spokojnieozesz wpisywać. Twoja pozycja to junior więc nie powinno się spodziewać nie wiadomo czego a będą wiedzieli że miałeś z tym już styczność.

No niestety w małych firmach często tak jest. Graficy tam noszą wiele kapeluszy i robią rzeczy od marketingu do produktu :d

Polecam poczytać doświadczenia innych designerów np z blogu Spotify Design czy Dear UENO
  • Odpowiedz