Wpis z mikrobloga

Korzystacie z jakiejś apki do zapamiętywania i przechowywania haseł? Fajnie jakby działała na linuxie i windowsie oraz była for free. Ostatnio dawno się nie logowałem na win11 i okazuje się ze wysyłam jakiś spam z jakiś linkiem na dc a także dostałem bana w apexie na steamie. Chciałbym w przyszłości uniknąć takich sytuacji i zmienić wszędzie hasła. Na codzień korzystam z linuxa a okazyjnie chodzę na windowsa.

#linux #windows #programowanie #pytaniedoeksperta
  • 8
@kwiato: Używam KeePassXC (koniecznie wersja XC bo sam KeePass przestał był już rozwijany) do przechowywania haseł plus Syncthing do synchronizacji. Na Adroida jest darmowa apka, na Linuksie korzystam na Kubuntu w wersjach 18.04 oraz 22.04 - na wszystkich 3 urządzeniach działa super i mogę polecić. KeePassXC jest przede wszystkim bezpieczny i wyłącznie pod Twoją kontrolą - sam dbasz o synchronizację (Syncthing) więc nie ma ryzyka, że Twojego dostawcę usługi (jak np.
@mesje_labul: Bazowałem na wypowiedzi kogoś z YT, kto porównywał managery haseł - nie sprawdziłem tego samodzielnie, a pobieżna weryfikacja teraz nie potwierdziła tej informacji, więc wygląda na to, że nie była prawdziwa. Dziękuję za poprawienie mnie.